Żywienie osób z niepełnosprawnością ruchową

Witam! Mam pytanie jak powinno wyglądać żywienie osób z niepełnosprawnością ruchową? Jak wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne? (ile kcal więcej niż ppm) jakie są ogólne zalecenia? Gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat? Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Czy osoba jest na wózku, czy chodząca? Na pewno proszę zwrócić uwagę na sporą podaż błonnika (pełnoziarniste pieczywo i kasze, warzywa) plus woda, oraz na tłuszcze by nie występowały zaparcia.