Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

37207 odpowiedzi

60071 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (37207)

Czy lek Probella jest niebezpieczny dla ciąży?

Witam,mam endometrioze i przyjmuje leki Probella na złagodzenie objawów bólowych tego schorzenia,zamiast 1 tabletki dziś wzięłam 4 jakie mogą być skutki,dlaczego tych tabletek nie powinno stosować się będąc w ciąży ?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, producent leku Probella nie podaje konsekwencji przedawkowania leku. Być może preparat nie został przebadany pod tym kątem. Jest to jednak lek hormonalny, dlatego zbyt duża ilość zażytych tabletek może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz nasilenia działań niepożądanych, które... Witam serdecznie,
producent leku Probella nie podaje konsekwencji przedawkowania leku. Być może preparat nie został przebadany pod tym kątem. Jest to jednak lek hormonalny, dlatego zbyt duża ilość zażytych tabletek może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz nasilenia działań niepożądanych, które zostały opisane w ulotce dołączonej do opakowania.
Jeśli zaś chodzi o stosowanie leku Probella w ciąży, to producent wyraźnie zaznacza, aby nie stosować tego leku w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Możliwe więc, że lek Probella może negatywnie wpływać na rozwój ciąży. Proszę stosować się do zaleceń producenta oraz lekarza, który zalecił Pani przyjmowanie tego preparatu.
Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-a-starania-sie-o-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/diagnoza-endometriozy-a-problemy-z-zajsciem-w-ciaze-w-przyszlosci,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-po-cesarskim-cieciu-a-ciaza.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy konieczne jest przyjęcie tabletki po w tej sytuacji?

Dzień dobry, moja dziewczyna zapomniała przyjąć tabletkę antykoncepcyjną wczoraj (tj. 03.05.23) o swojej stałej porze czyli o godz. 23, chwilę przed planowanym przyjęciem pigułki nastąpił stosunek seksualny z wytryskiem w pochwie. Dziewczyna zorientowała się rano i przyjęła zapomnianą tabletkę... Dzień dobry, moja dziewczyna zapomniała przyjąć tabletkę antykoncepcyjną wczoraj (tj. 03.05.23) o swojej stałej porze czyli o godz. 23, chwilę przed planowanym przyjęciem pigułki nastąpił stosunek seksualny z wytryskiem w pochwie. Dziewczyna zorientowała się rano i przyjęła zapomnianą tabletkę o godzinie 7.10 w dniu 04.05.23. Do końca opakowania zostały jej 2 tabletki tj. 04.05 i 05.05 o 23.00. Co należy zrobić w tej sytuacji? Czy powinno rozważyć się pigułkę PO, czy można być spokojnym jeśli dziewczyna weźmie kolejne opakowanie bez przerw na krwawienie? Są to tabletki dwuskładnikowe.
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, proszę sprawdzić w ulotce dołączonej do przyjmowanych przez dziewczynę tabletek antykoncepcyjnych informacje na temat dopuszczalnej tolerancji. Jeśli wynosi ona 12 godzin, to najprawdopodobniej nie mają Państwo powodów do obaw i nie ma potrzeby stosować antykoncepcję awaryjną. W takiej... Witam serdecznie,
proszę sprawdzić w ulotce dołączonej do przyjmowanych przez dziewczynę tabletek antykoncepcyjnych informacje na temat dopuszczalnej tolerancji. Jeśli wynosi ona 12 godzin, to najprawdopodobniej nie mają Państwo powodów do obaw i nie ma potrzeby stosować antykoncepcję awaryjną.
W takiej sytuacji można rozpocząć kolejne opakowanie bez przerwy na krwawienie z odstawienia lub przyjmować tabletki zgodnie ze schematem. Wszystko powinno być opisane w ulotce dołączonej przez producenta danych tabletek antykoncepcyjnych.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziewiec-godzin-opoznienia-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-opoznione-przyjecie-tabletki-antykoncepcyjnej-moze-rozregulowac-okres,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/10-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy luźny stolec w ciągu dnia jest powodem do obaw?

Witam, od jakiegoś czasu miewam luźne stolce naprzemian z normalnym. Jest taki dzień, że wszystko jest w porzadku później następnego dnia wypróżniam się max 3 razy z czego 2 razy jest raczej stolec luźniejszy. Nie mam żadnych innych objawów nie... Witam, od jakiegoś czasu miewam luźne stolce naprzemian z normalnym. Jest taki dzień, że wszystko jest w porzadku później następnego dnia wypróżniam się max 3 razy z czego 2 razy jest raczej stolec luźniejszy. Nie mam żadnych innych objawów nie dostrzegam krwi ani nic innego stolec zazwyczaj normalnie się spuszcza tak zwana spluczka. Nie towarzyszyły mi bule brzucha czy czegokolwiek. Jestem bardzo znerwicowana osoba, która bardzo się stresuje. Szczerze nie jadłem też zbyt zdrowo, nje zażywałem witamin. Od tego miesiąca zacząłem zdrowo się odżywiać, zażywać witaminy itp, ale myślę, że to za szybko na jakąś zmianie. Moje pytanie jest następujące czy mam powody do obaw ? Że względu na mój stres i tak umowie się na wizytę u lekarza rodzinnego, ale chciałbym chociaż wiedziec przed wizytą czy luźny stolec raz na dzień jest powodem do obaw ?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, luźne stolce mogą, ale nie muszą świadczyć o jednostkach chorobowych. Takie objawy mogą występować również na skutek silnego stresu lub nieodpowiedniej diety. Oczywiście warto wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku, aby sprawdzić swój ogólny stan zdrowia. W... Witam serdecznie,
luźne stolce mogą, ale nie muszą świadczyć o jednostkach chorobowych. Takie objawy mogą występować również na skutek silnego stresu lub nieodpowiedniej diety.
Oczywiście warto wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku, aby sprawdzić swój ogólny stan zdrowia. W przypadku diagnozowania luźnych stolców przydatne są również badania na nietolerancje pokarmowe, USG jamy brzusznej lub badania endoskopowe, takie jak kolonoskopia. Opisane przez Pana objawy mogą także wskazywać na zespół jelita drażliwego. Więcej na temat tego schorzenia przeczytać można w tekście:
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego.
Warto udać się nie tylko do lekarza rodzinnego, ale również gastrologa, który pomoże Panu znaleźć przyczynę tak często występujących luźnych stolców.
Inne pytania o luźne stolce umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nagle-zaczelam-miec-luzne-stolce,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luzne-stolce-a-mozliwosc-wystepowania-chorob,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-wykonac-w-przypadku-luznych-stolcow.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy u dziecka może rozwinąć się ospa w tej sytuacji?

Witam. Wczoraj wróciliśmy z wyjazdu ze znajomymi. Dzisiaj okazało się ze jedno dziecko zachorowało na ospę. Nasze dziecko ma zaplanowana operacje wycięcia 3 migdała na za tydzień. Co robić?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, ospa dosyć długo rozwija się w organizmie dziecka, zanim pojawią się pierwsze objawy. Okres jej wylęgania wynosi od 10 do 21 dni, co oznacza, że objawy ospy mogą dać o sobie znać nawet po trzech tygodniach od zarażenia.... Witam serdecznie,
ospa dosyć długo rozwija się w organizmie dziecka, zanim pojawią się pierwsze objawy. Okres jej wylęgania wynosi od 10 do 21 dni, co oznacza, że objawy ospy mogą dać o sobie znać nawet po trzech tygodniach od zarażenia.
Przede wszystkim proszę obserwować dziecko. Przed operacją najprawdopodobniej przeprowadzona zostanie kwalifikacja anestezjologiczna. Proszę poinformować lekarza o kontakcie z osobą chorą na ospę. Anestezjolog zadecyduje, czy w takim przypadku można wykonać zabieg. Nie wspomina również Pani nic o szczepieniu przeciwko ospie. Jeśli dziecko było szczepione, to powinno być również chronione przed zachorowaniem.
Inne pytania o ryzyko zarażenia ospą znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-zachorowania-po-kontakcie-z-osoba-chora-na-ospe,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-ze-moj-syn-zarazi-sie-ospa,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-ospa-przez-5-miesieczne-dziecko.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy konieczne jest wykonanie badań FT3 i FT4?

Witam. Ostatanio wykonalam 15-letniej corce badania na tsh poniewaz od ponad roku ma wszystkie objawy ktore sie nasilają. Jednak rok temu wynik tsh byl 2,500 i lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok . Teraz tsh wynosi 4,700. Czy ten wynik... Witam. Ostatanio wykonalam 15-letniej corce badania na tsh poniewaz od ponad roku ma wszystkie objawy ktore sie nasilają. Jednak rok temu wynik tsh byl 2,500 i lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok . Teraz tsh wynosi 4,700. Czy ten wynik jest dobry? Czy trzeba zrobic jeszcze badania na ft3 i ft4 ?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, proszę sprawdzić normy, które powinny być oznaczone przez laboratorium, w którym wykonywane było badanie. Najprawdopodobniej jednak wynik jest nieznacznie podwyższony i z pewnością wymaga poszerzenia diagnostyki – zwłaszcza, że wspomina Pani o nasilających się objawach. Proszę dodatkowo oznaczyć... Witam serdecznie,
proszę sprawdzić normy, które powinny być oznaczone przez laboratorium, w którym wykonywane było badanie. Najprawdopodobniej jednak wynik jest nieznacznie podwyższony i z pewnością wymaga poszerzenia diagnostyki – zwłaszcza, że wspomina Pani o nasilających się objawach.
Proszę dodatkowo oznaczyć FT3 oraz FT4. Nasza ekspertka uważa, że warto również sprawdzić stężenie przeciwciał anty-TPO oraz wykonać USG tarczycy. Z kompletem badań proszę odwiedzić endokrynologa, który oceni, czy konieczne jest podjęcie leczenia.
Inne pytania o wyniki badania TSH u nastolatków umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-tsh-a-choroba-hashimoto-u-15-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-badania-krwi-tsh-u-15-latka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-tsh-u-15-latki-jest-prawidlowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy miesiączka mogła zniknąć na skutek stosowania wkładki Mirena?

Czy jest możliwy brak miesiączki w piątym roku wkładki hormonalnej mirena
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, zanik okresu podczas stosowania wkładki antykoncepcyjnej Mirena nie jest niczym niepokojącym. To normalna i spodziewana reakcja organizmu oraz efekt wpływu hormonów na błonę śluzową macicy. Staje się ona zbyt cienka, aby dochodziło do jej złuszczania, które objawia się... Witam serdecznie,
zanik okresu podczas stosowania wkładki antykoncepcyjnej Mirena nie jest niczym niepokojącym. To normalna i spodziewana reakcja organizmu oraz efekt wpływu hormonów na błonę śluzową macicy. Staje się ona zbyt cienka, aby dochodziło do jej złuszczania, które objawia się comiesięcznym krwawieniem.
Producent wkładki Mirena w ulotce dołączonej do opakowania informuje, że w trakcie stosowania systemu Mirena krwawienie miesiączkowe może u niektórych kobiet po jakimś czasie zanikać. Jednakże jego brak nie zawsze oznacza ciążę. W przypadku, gdy krwawienie zaniknie, a kobieta zacznie odczuwać typowe objawy ciążowe, należy wykonać test ciążowy.
Nasi eksperci z zakresu ginekologii również uważają, iż brak miesiączki jest możliwym działaniem systemu Mirena.
Takie wypowiedzi znaleźć można poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-zalozeniu-wkladki-mirena,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-zalozeniu-wkladki-mirena,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brak-miesiaczki-od-roku-przy-wkladce-jest-normalny.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co robić z tym bardzo silnym bólem stopy?

Witam, grając dzisiaj w piłkę z synem, poślizgnęłam się na trawie. Wykrzywiła mi się stopa. Mam silny ból natomiast zero obrzęku oraz zmian podskórnych. Problem sprawia mi chodzenie. Ból najwiekszy pod kostka oraz na wzgórzu stopy.
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, powinna Pani niezwłocznie udać się lekarza lub na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Skoro dolegliwości bólowe są bardzo silne, to możliwe, że doszło do pęknięcia kości lub uszkodzenia mięśni. Konieczne jest wykonanie badań obrazowych, takich jak RTG stopy lub rezonans... Witam serdecznie,
powinna Pani niezwłocznie udać się lekarza lub na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Skoro dolegliwości bólowe są bardzo silne, to możliwe, że doszło do pęknięcia kości lub uszkodzenia mięśni.
Konieczne jest wykonanie badań obrazowych, takich jak RTG stopy lub rezonans magnetyczny. Choć w przypadku złamania najczęściej pojawia się także obrzęk, to nie to jednak objaw specyficzny. Zdaniem naszego eksperta aby zweryfikować, czy doszło do złamania, trzeba wykonać RTG uszkodzonej kończyny.
Linki do podobnych pytań umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ten-sposob-moglam-uszkodzic-sciegno,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zlamanie-reki-a-opuchlizna,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-po-urazie-stopy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-stopy-3-miesiace-po-urazie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy jest jednak szansa na donoszenie ciąży?

Dzień dobry. Mam endometriozę, lekarze nie dawali szans na naturalne zajście w ciążę. 3 msc po odstawieniu leków na Endo 2 piękne kreski na teście ciążowym. Po 1 USG nie było widać jeszcze nic w macicy, beta... Dzień dobry. Mam endometriozę, lekarze nie dawali szans na naturalne zajście w ciążę. 3 msc po odstawieniu leków na Endo 2 piękne kreski na teście ciążowym. Po 1 USG nie było widać jeszcze nic w macicy, beta wynosiła 568. Po 2 usg jest w macicy pęcherzyk, ale pani doktor zauważyła też coś w jajowodzie. Ma podejrzenie że jestem w ciąży wewnątrzmacicznej i pozamacicznej. Czy to możliwe? Czy jest szansa żebym donosiła te prawidłową ciążę? Czy usuną mi cały jajowód?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, istnieje coś takiego, jak ciąża heterotopowa – to sytuacja, w której kobieta jest zarówno w ciąży wewnątrzmacicznej, jak i pozamacicznej. Taka ciąża występuje jednak bardzo rzadko i zdaniem naszej ekspertki najczęściej w przypadkach, w których zastosowano zapłodnienie pozaustrojowe.... Witam serdecznie,
istnieje coś takiego, jak ciąża heterotopowa – to sytuacja, w której kobieta jest zarówno w ciąży wewnątrzmacicznej, jak i pozamacicznej. Taka ciąża występuje jednak bardzo rzadko i zdaniem naszej ekspertki najczęściej w przypadkach, w których zastosowano zapłodnienie pozaustrojowe.
Gdyby jednak okazało się, że naprawdę jest Pani w ciąży heterotopowej, to istnieje szansa na donoszenie prawidłowej ciąży. Konieczna jest jednak szybka interwencja i usunięcie ciąży pozamacicznej. Może się również zdarzyć, że konieczne będzie usunięcie całego jajowodu, ale o tym zadecyduje już lekarz. Proszę być pod stałą opieką ginekologa.
Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami innych użytkowniczek:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-byc-w-dwoch-ciazach-jednoczesnie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-prawdopodobienstwo-wystapienia-konfliktu-serologicznego.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy jest u 26-latki ryzyko ciąży?

Dzień dobry, chciałam zapytać o postępowanie w następującej sytuacji: w poniedziałek powinnam przyjąć ostatnią tj. 21 tabletkę z opakowania (atywia). Niestety zapomniałam jej wziąć i nie zdając sobie z tego sprawy wzięłam te tabletkę we wtorek. Zorientowałam się co się... Dzień dobry, chciałam zapytać o postępowanie w następującej sytuacji: w poniedziałek powinnam przyjąć ostatnią tj. 21 tabletkę z opakowania (atywia). Niestety zapomniałam jej wziąć i nie zdając sobie z tego sprawy wzięłam te tabletkę we wtorek. Zorientowałam się co się stało dopiero wczoraj wieczorem jak liczyłam kiedy wziąć tabletkę po przerwie. W trzecim tygodniu nie współżyłam. Mam pytanie jak dalej postępować? Czy zacząć brać już tabletki z nowego opakowania czy poczekać tak jak zwykle? I czy jest ryzyko ciąży jeśli w trzecim tygodniu nie było stosunku?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, może Pani już teraz rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia. Bezpieczniej bowiem będzie skrócić przerwę na krwawienie z odstawienia aniżeli ją wydłużyć. Jeżeli w trzecim tygodniu stosowania tabletek nie doszło do stosunków, to najprawdopodobniej nie powinna się Pani... Witam serdecznie,
może Pani już teraz rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia. Bezpieczniej bowiem będzie skrócić przerwę na krwawienie z odstawienia aniżeli ją wydłużyć.
Jeżeli w trzecim tygodniu stosowania tabletek nie doszło do stosunków, to najprawdopodobniej nie powinna się Pani obawiać ewentualnej ciąży. Dla pewności można jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejnych siedem dni.
W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań o opóźnione przyjęcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej. Można je znaleźć pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-z-blistra,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznione-przyjecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-o-dobe-w-przyjeciu-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy te duszności mogą występować przez problemy z nosem?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy występują u mnie duszności nocne. Które wyglądają tak: obśliniona poduszka szczęka zaciśnięta oraz próbuje w tym czasie przełknąć ślinę. Podczas tej duszności jestem nieprzytomna nie da się mnie dobudzić (śpię dalej aż do rana) te... Dzień dobry, Od kilku miesięcy występują u mnie duszności nocne. Które wyglądają tak: obśliniona poduszka szczęka zaciśnięta oraz próbuje w tym czasie przełknąć ślinę. Podczas tej duszności jestem nieprzytomna nie da się mnie dobudzić (śpię dalej aż do rana) te duszności widziały dwie osoby z domowników. Byłam u wielu lekarzy lecz laryngolog zobaczył, że mam torbiele w zatoce szczękowej oraz klinowej, krzywa lewą przegrodę nosa oraz powiększone małżowiny nosowe. Czy te duszności wyżej opisane mogą występować przez problemy z nosem?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, jak najbardziej duszności mogą być skutkiem wymienionych przez Panią schorzeń. Skrzywiona przegroda nosowa jest w stanie powodować problemy z oddychaniem. W związku z tym mogą pojawiać się duszności oraz bezdech senny. Również torbiel w zatoce szczękowej oraz... Witam serdecznie,
jak najbardziej duszności mogą być skutkiem wymienionych przez Panią schorzeń. Skrzywiona przegroda nosowa jest w stanie powodować problemy z oddychaniem. W związku z tym mogą pojawiać się duszności oraz bezdech senny.
Również torbiel w zatoce szczękowej oraz klinowej może doprowadzić do szeregu dolegliwości, takich jak: spływanie wydzieliny do gardła, ból uszu, ból zębów, ból głowy oraz uczucie ucisku. Problemy z oddychaniem to także skutek powiększonych małżowin nosowych.
Proszę koniecznie rozszerzyć diagnostykę laryngologiczną i skonsultować swój stan z doświadczonym laryngologiem. Lekarz na podstawie wywiadu zdrowotnego oraz wyników badań zaleci Pani dalsze postępowanie.
Podobne pytania umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzywiona-przegroda-nosowa-i-dusznosci,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-dusznosci-i-skrzywiona-przegroda-nosowa,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerost-malzowiny-nosowej-a-utrudnione-oddychanie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty