Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dermokosmetyki na bóle mięśni i stawów, skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia i inne kontuzje: Pytania do specjalistów

Jak leczyć i jak długo utrzymuje się opuchlizna po przytrzaśnięciu nogi?

Dzień dobry, mąż po przytrzaśnięciu w nogę szyną kolejową trafił na SOR - gdzie miał zszytą ranę (niestety nie wiadomo ile szwów). Obecnie ma trafić za kilka dni na ściągnięcie szwów, a nogą jest bardzo opuchnięta. Czym należałoby przemyć ranę?... Dzień dobry, mąż po przytrzaśnięciu w nogę szyną kolejową trafił na SOR - gdzie miał zszytą ranę (niestety nie wiadomo ile szwów). Obecnie ma trafić za kilka dni na ściągnięcie szwów, a nogą jest bardzo opuchnięta. Czym należałoby przemyć ranę? miał założony specjalistyczny opatrunek, ale w domu po przyklejeniu jałowego opatrunku - przykleił się do rany. Opuchlizna smarowana natomiast altacetem (nie rana) i okładem z liści kapusty. Czy i ile mniej więcej taka opuchlizna moze się utrzymać?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski

Jak leczyć ból po stłuczeniu palca?

Dzień dobry, W piątek tj.27.03.17 uderzyłam małym palcem w szafkę, ból był niesamowity palec stał się momentalnie bardzo spuchniety nie było możliwości również stanąć na na tej nodze. Zastosowałam zimne okłady oraz mascie na stłuczenia. Dziś mija 5 dni od... Dzień dobry, W piątek tj.27.03.17 uderzyłam małym palcem w szafkę, ból był niesamowity palec stał się momentalnie bardzo spuchniety nie było możliwości również stanąć na na tej nodze. Zastosowałam zimne okłady oraz mascie na stłuczenia. Dziś mija 5 dni od tego feralnego dnia, gdy założę buty cały czas odczuwam ból w tym palcu, palec również zrobił się lekko siny i ciężko jest mi nim zginac, gdy go nie dotykam bólu nie odczuwam. Czy powinnam zgłosić się do lekarza czy palec sam dojdzie do siebie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy przy stłuczeniach jest to normalne, że nie poruszam palcem?

Witam, dwa dni temu mocno uderzyłam się w ściane dużym palcem u stopy. Paluch spuchł zrobił się lekko siny. po godzinie nie mogłam juz stawac na stopie więc udałam się na izbę przyjęć do szpitala. tam zostałam skierowana do chirurga,... Witam, dwa dni temu mocno uderzyłam się w ściane dużym palcem u stopy. Paluch spuchł zrobił się lekko siny. po godzinie nie mogłam juz stawac na stopie więc udałam się na izbę przyjęć do szpitala. tam zostałam skierowana do chirurga, zlecono zdjęcie rtg. Chirurg po obejrzeniu zdjęcia powiedział ze to zwykłe stłuczenie. przepisał sprey i maść do smarowwania. Teraz po dwóch dniach nie widzę poprawy, co prawda opuchlizna juz nie jest tak duża, jednak dalej nie mogę stawac na stopie ani poruszać palcem. Czy przy stłuczeniach jest to normalne czy lekarz mógł coś przeoczyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jak leczyć ból stopy po urazie?

Witam, 3 dni temu spadła na mnie szafka z 3 metrów około. Noga jest spuchnięta i to bardzo cała fioletowo niebieska. Boli gdy dotknę lecz nie boli gdy chodzę. Spuchnięta jest od połowy podudzia do samych kostek. Proszę o bardzo szybka odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co stosować na stłuczenie nogi?

Witam, W wyniku upadku z rusztowania z około 2m ,uderzyłem wyprostowaną nogą o asfalt. Skutek , pęknięta pięta z odpryskami, operacja i cztery śruby . Noga w gipsie osiem tygodni. Moje pytanie dotyczy rehabilitacji. Jaką i jak długo będę... Witam, W wyniku upadku z rusztowania z około 2m ,uderzyłem wyprostowaną nogą o asfalt. Skutek , pęknięta pięta z odpryskami, operacja i cztery śruby . Noga w gipsie osiem tygodni. Moje pytanie dotyczy rehabilitacji. Jaką i jak długo będę musiał stosować by wrócić do pracy.Oczywiście nie liczę na to ,że ktoś potrafi to określić co do dnia , ale orientacyjny czas jaki potrzeba do powrotu do pracy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty