Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Blokada nerwów obwodowych: Pytania do specjalistów

Czas działania blokady wstrzykniętej do kolana

Witam . Chcialam zapytac Jak dlugo jest spokoj gdy dostanie sie wstrzyknieta blokade do kolana ? Jest to sprawa indywidualna ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Dr n. med. Szymon Bernas
Dr n. med. Szymon Bernas

Blokada kolana dla 17-latka

Witam ;) Mojego 17 letniego syna czeka w lutym blokada kolana którą zalecił lekarz ortopeda po tym jak uderzył się w nie. Czytałam dużo artykułów że blokada pomaga tylko na jakiś czas, a później mogą wystąpić powikłania, a ilość brania... Witam ;) Mojego 17 letniego syna czeka w lutym blokada kolana którą zalecił lekarz ortopeda po tym jak uderzył się w nie. Czytałam dużo artykułów że blokada pomaga tylko na jakiś czas, a później mogą wystąpić powikłania, a ilość brania blokad może się stopniowo zwiększać. Czy dla takiego młodego chłopaka blokada jest dobrym wyjściem ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Czy mogę dostać blokadę bez wykonania rtg kregosłupa?

Mam 30 lat i jestem kobietą. 3 lata temu niosłam części łóżka do złożenia na piętro po schodach. następnie mi cos chruplo w dolnej czesi kręgosłupa. nie mogłam wstać przez jakieś 3 dni. Od tamtego czasu mam problem nasilają... Mam 30 lat i jestem kobietą. 3 lata temu niosłam części łóżka do złożenia na piętro po schodach. następnie mi cos chruplo w dolnej czesi kręgosłupa. nie mogłam wstać przez jakieś 3 dni. Od tamtego czasu mam problem nasilają się  bóle nie mogę stać w jednym miejscu wyprostowana nie więcej niż 30 minut. Pracowałam w kuchni jako kucharz, teraz przestałam bo nie mogę ustać w jednym miejscu. Mieszkam w Londynie chodzę na konsultacje do lekarzy byłam przez 3 miesiące na fizjoterapii to nie pomaga. nie miałam zrobionego żadnego zdjęcia kręgosłupa. Teraz zostałam wysyłana na zastrzyki w l3 and l4. blokada w kręgosłup. Pytanie następujące jest czy mogę dostać zastrzyki w kręgosłup bez zdjęcia. Ból mam cały czas, tabletki nie pomagają. Proszę o odpowiedź, bo ja nie ufam tutejszej medycynie, czuje się  jak królik doświadczalny. Emilia S.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ból jest normalnym objawem po zastosowaniu blokady?

Witam dostałam blokadę w bark mam pekniety miesien nadgrzebieniowy i zapalenie kaletek podpajeczynowkowych teraz nie mogę podnieść ręki wogole do góry i boli przy każdym poruszenie czy to jest normalne ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Blokady a ich szkodliwość

Dzień dobry .Bardzo proszę o odpowiedz czy blokady są szkodliwe? Mam zapalenie nadkłykci i słyszałam że jak nie pomoże terapia którą teraz stosuje ,fonoforeza i jonoforeza to konieczna będzie blokada. Czy muszę się zgodzić na blokadę i czy ma ona... Dzień dobry .Bardzo proszę o odpowiedz czy blokady są szkodliwe? Mam zapalenie nadkłykci i słyszałam że jak nie pomoże terapia którą teraz stosuje ,fonoforeza i jonoforeza to konieczna będzie blokada. Czy muszę się zgodzić na blokadę i czy ma ona jakieś skutki uboczne? Nie bardzo mogę w ogóle zrozumieć na czym polegają te blokady - o co w tym chodzi? Czy to znaczy, że na moją rękę zostanie nałożona blokada i ona zostanie unieruchomiona żebym nie mogła nią w żaden sposób ruszać i sobie jej uszkodzić? Czy może blokada to jednak coś zupełnie innego i tu nie chodzi o unieruchomienie ręki? Próbowałam coś czytac w internecie na temat blokad, ale jak zobaczyłam ilość rodzajów i wszystkiego to mi się odechciało bo stwierdziłam, że i tak sama tego nie zrozumiem... O co chodzi z tymi blokadami? Na czym to polega? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karina Kachlicka
Lek. Karina Kachlicka
Dr n. med. Szymon Bernas
Dr n. med. Szymon Bernas

Czy przy zwyrodnieniach kręgosłupa lędźwiowego można zastosować blokadę?

czy przy zwyrodnieniach kręgosłupa lędzwiowego można zastosować blokadę i ile to kosztuje dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty