Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 6 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroby narządu ruchu: Pytania do specjalistów

Czy w przypadku dysfagii rozdrabnianie pokarmu do papki jest wystarczające?

Panie Doktorze, czy w przypadku dysfagii rozdrabnianie pokarmu do papki jest wystarczające? Czy wystarcza, by prawidłowo odżywić organizm? Czy może lepiej podawać jakieś specjalne preparaty?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Marianna Hall
Mgr Marianna Hall
Mgr Tatiana Lewicka
Mgr Tatiana Lewicka

Czy jest lek na ataksję móżdżkową?

Czy jest jakis lek na ataksje mozdzkowa?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Zespół cieśni nadgarstka a choroby zawodowe

stwierdza się neurograficzne cechy dyskretnego obustronnego zespołu cieśni nadgarstka dotyczy włókien czuciowych .Proszę o odpowiedz czy można to zaliczyc do listy chorób zawodowych narządu ruchu
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Dr n. med. Maciej Kasparek
Dr n. med. Maciej Kasparek

Trudności z chodzeniem i niedowłady kończyn

witam. mam trudnosci z chodzeniem dokucza mi lewa noga i maly bezwlad lewej reki . na przeswietleniu ze mam przesciowego zwezona szczatkowa przestrzen m-kregowegoL5-S1 prawo boczne skrzy. kreg.L NIEWIELKIE SKRZ. KREG. Th w odcinku srodkowym . rezonans wyszedl bez zmian... witam. mam trudnosci z chodzeniem dokucza mi lewa noga i maly bezwlad lewej reki . na przeswietleniu ze mam przesciowego zwezona szczatkowa przestrzen m-kregowegoL5-S1 prawo boczne skrzy. kreg.L NIEWIELKIE SKRZ. KREG. Th w odcinku srodkowym . rezonans wyszedl bez zmian i powturka przeswietlenia tez pez zmian o co chodzi a naprawde mi dokucza lewa strona nie moge stac . chodzic siedziec .
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Dystrofia mięśniowa i osłabienie siły

witam mam 49 lat i zdiagnozowaną dystrofię mięsniową Beckera byłem aktywny w miare mozliwosci poruszałem sie samodzielnie mimo choroby , odkilku miesiecy czuje osłabienie siły ,musze podpierac sie laską lecz brak sił w rekach utrudnia mi to . Przejscie kilku... witam mam 49 lat i zdiagnozowaną dystrofię mięsniową Beckera byłem aktywny w miare mozliwosci poruszałem sie samodzielnie mimo choroby , odkilku miesiecy czuje osłabienie siły ,musze podpierac sie laską lecz brak sił w rekach utrudnia mi to . Przejscie kilku kroków sprawia mi juz ogromy problem czy to normalny obiaw postepującej choroby? czy dystrofia doprowadzi mnie do bezwładu? czy problem z oddychaniem to normalne? czy jest sposób na poprawe? Bardzo prosze o szczerą odpowiedz. Arkadiusz

Zanik zdolności chodzenia u 76-latka

Mój dziadek od ok. 5 lat nie chodzi, w szpitalu powiedzieli, że to przez alkohol, od tamtej pory nie pije ale nie może stanąć na nogi, powiedzieli ze to zanik mózgu i móżdzku ale ani nie traci pamięci itp,... Mój dziadek od ok. 5 lat nie chodzi, w szpitalu powiedzieli, że to przez alkohol, od tamtej pory nie pije ale nie może stanąć na nogi, powiedzieli ze to zanik mózgu i móżdzku ale ani nie traci pamięci itp, nie wierze akurat temu szpitalowi bo dużo osób leczących sie tam narzeka. Czy można coś jeszcze zrobić by stanął na nogi i gdzie się zgłosić ? jest w pełni świadom, jedynie co to nie może stanąc na nogi, szukałem cały czas odpowiedzi na Moje pytanie i może tutaj chodz część odpowiedzi uzyskam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Zwężenie pnia trzewnego a dystrofia

witam stwierdzono umnie zwezenie pnia trzewnego 90% oprócz tego mam zdiagnozowana dystrofie miesniową Beckera czy poddac sie operacji na pien trzewny? jak ogólnie wpłynie ona ma moje zdrowie?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Postępująca dystrofia mięśniowa Beckera

Dystrofia mięsniowa Beckera--- Prosze o udzielenie mi informacji jak zyć, czy sa jakies leki które wstrzymają rozwój choroby ..mam 48 lat i obawiam sie choroba zaczeła postępowac intensywniej , silne bóle i brak koordynacji ruchowej sa coraz częstrze, szczerze mam... Dystrofia mięsniowa Beckera--- Prosze o udzielenie mi informacji jak zyć, czy sa jakies leki które wstrzymają rozwój choroby ..mam 48 lat i obawiam sie choroba zaczeła postępowac intensywniej , silne bóle i brak koordynacji ruchowej sa coraz częstrze, szczerze mam juz dosyc ..i mysle o najgorszym , nie chce byc ciężarem dla rodziny i dzieci .....czy są jakies badania ? nawet doswiadczalnie poddam sie leczeniu aby sie ratowac....Proszę o pomoc .
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Dr n. med. Krzysztof Szczałuba
Dr n. med. Krzysztof Szczałuba
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Problem ze zgięciem grzbietowym w stawie skokowym po złamaniu i lekkim zmiażdżeniu stopy

witam, bardzo proszę o podpowiedz. Po złamaniu z przemieszczenie i lekim zmiażdzeniu stopy mam problem ze zgieciem grzbietowym w stawie skokowym. Trwa juz to 3 lata po wypadku i przeszłam 1,5 rehabilitacji i nic. Proszę powiedziec czy możliwe, że problem... witam, bardzo proszę o podpowiedz. Po złamaniu z przemieszczenie i lekim zmiażdzeniu stopy mam problem ze zgieciem grzbietowym w stawie skokowym. Trwa juz to 3 lata po wypadku i przeszłam 1,5 rehabilitacji i nic. Proszę powiedziec czy możliwe, że problem jest w układzie nerwowym? Czy możliwe, że nerw blokuje i ruch czynny i bierny w stawie? dodam również, że EMG wyszło prawidłowo. Dziękuję bardzo
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dysocjacyjne zaburzenia ruchu i psychoterapia

Dobry wieczór :) mam pytanie jak wyleczyć się z konweresji - dysocjacyjnego zaburzenia ruchu ,próbowałem psychoterapii, neuroleptyków i zabiegów Ew" w szpitalu w Pruszkowie , i nic nie po0mogło, ja w ciągłym stresie..
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Katarzyna Garbacz
Mgr Katarzyna Garbacz
Mgr Magdalena Brabec
Mgr Magdalena Brabec
Mgr Izabela Makowska-Trzeciak
Mgr Izabela Makowska-Trzeciak

Nieleczona dystrofia mięśniowa

Witam mój partner ma dystrofię mięśniową beckera której wcale nie leczy. Proszę o szczerą odp jak długo ludzie żyją z tą chorobą? Dodam że ma 45 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak
Patronaty