Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroby nerwów obwodowych: Pytania do specjalistów

Uszkodzenie nerwów ręki i niedobór witaminy D

Mam uszkodzone 3 nerwy lewej ręki.Biore lek Neurotin,ale bardzo zle sie po nim czuję,czy to normalne?trwa to 3 miesiące,chodze do neurologa,w,badaniu krwi wyszło,że mam niedobór witaminy D.jednak,lekarz,nie zapisał zadnych witamin,choc mówił by brac witamine B,ale nie okreslił jaka..Poprosze o rade.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Aneta Kościołek
Dr n. med. Aneta Kościołek
 Ewa Kozłowska
Ewa Kozłowska

Kłujący ból w okolicy nerki paraliżujący nogę

Miewam bóle od paru miesiecy ... byłam w szpitalu z ówczesnym problemem. Stwierdzili zaburzenia nerwow rdzeniowo-korzeniowych wraz z splotami nerwowymi. Bóle powracają . Odczuwam kłócie jakby w lewej "nerce" przez co momentami mam uczucie paraliżu lewej nogi całej. Momentami wydaję... Miewam bóle od paru miesiecy ... byłam w szpitalu z ówczesnym problemem. Stwierdzili zaburzenia nerwow rdzeniowo-korzeniowych wraz z splotami nerwowymi. Bóle powracają . Odczuwam kłócie jakby w lewej "nerce" przez co momentami mam uczucie paraliżu lewej nogi całej. Momentami wydaję sie spuchnieta. Co moge z tym zrobić ? To bardzo pilne. Aneta Sz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Zaburzenia korzeni nerwów rdzeniowych splotów nerwowych

WITAM MAM 30 LAT 1,5 ROKU TEMU LEKARZ ROZPOZNAŁ U MNIE ZABURZENIA KORZENI NERWÓW RDZENIOWYCH SPLOTÓW NERWOWYCH MIAŁAM PRZEŚWIETLENIE KRĘGOSŁUPA PAMIĘTAM COŚ ŻE MÓWIŁL-5 POPROSTU MAM ZAKAZ DŻWIGANIA ITP... DZIŚ BYŁAM I MAM TO SAMO ZAKAZAŁ MI DŻWIGAĆ I ŻE... WITAM MAM 30 LAT 1,5 ROKU TEMU LEKARZ ROZPOZNAŁ U MNIE ZABURZENIA KORZENI NERWÓW RDZENIOWYCH SPLOTÓW NERWOWYCH MIAŁAM PRZEŚWIETLENIE KRĘGOSŁUPA PAMIĘTAM COŚ ŻE MÓWIŁL-5 POPROSTU MAM ZAKAZ DŻWIGANIA ITP... DZIŚ BYŁAM I MAM TO SAMO ZAKAZAŁ MI DŻWIGAĆ I ŻE NIE JESTEM ZDOLNA DO PRACY CO W TAKIM PRZYPADKU MOGEĘ ZROBIĆ PROSZĘ BARDZO O RADE

Zaburzenie korzeni nerwów rdzeniowych szyjnych

U mojej żony (76 lat) rozpoznano zaburzenie korzeni nerwów rdzeniowych szyjnych nieklasyfikowanych. Ma czasem uderzeniowy ból- od okolicy prawej piersi do szyi. Gdy napije się ciepłej wody, ból się zwiększa, zaś po wypiciu zimnej wody czuje się lepiej. Co to jest?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co robić, jeśli mam uszkodzony nerw?

Dzien dobry mam uszkodzony nerw po przeszczepie kosci piszczelowej lewej i usztywiony staw skokowy co z tym robic ??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Bóle w okolicy szczęki

Witam, odczuwam dziwne bóle w okolicy szczękowej (jakby bóle zęba), które promieniują do okolicy ucha i skroni. Czasami odczuwam delikatny ból skroni, przy dotknięciu. Wszystko to dotyczy lewej części twarzy. Początkowo myślałam, że to ból zęba, jednak to nie... Witam, odczuwam dziwne bóle w okolicy szczękowej (jakby bóle zęba), które promieniują do okolicy ucha i skroni. Czasami odczuwam delikatny ból skroni, przy dotknięciu. Wszystko to dotyczy lewej części twarzy. Początkowo myślałam, że to ból zęba, jednak to nie to. Niestety, nie umiem określić co mnie boli. Jest to jakby takie delikatne kłucie, jakby coś działo się z nerwem. Czy móże to dotyczyć nerwu trójdzielnego? Co w takich sytuacjach najlepiej przyjmować? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Dyskopatia szyjna i zespół cieśni nadgarstka a szanse na świadczenia chorobowe

Czy mam szanse otrzymania renty chorobowej w krus. Choruje na dyskopatie szyjną i zespoł ciesni nadgarstka -prawa ręka cięzkie uszkodzenie nerwu a lewa niewielkie uszkodzenie.Czekam na operacje krus odmowil mi swiadczenia renty chorobowej .Twierdzac ze jestem zdolna do pracy. jestem... Czy mam szanse otrzymania renty chorobowej w krus. Choruje na dyskopatie szyjną i zespoł ciesni nadgarstka -prawa ręka cięzkie uszkodzenie nerwu a lewa niewielkie uszkodzenie.Czekam na operacje krus odmowil mi swiadczenia renty chorobowej .Twierdzac ze jestem zdolna do pracy. jestem kobięta mam 44 lata a pracy w gospodarstwie 24.czy mam szanse na otrzymanie renty chorobowej .Dziękuje
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Co stosować na zapalenie nerwu przy kręgosłupie?

Witam, chciałam zapytać co stosować na stan zapalny nerwu przy kręgosłupie szyjnym 5,6 i 6,7 kręg. Bardzo duży ból między pachą a łopatką i z przodu vis a vis, wrażliwość na chłód- objaw większego bólu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Artur Jeliński
Lek. Artur Jeliński

Pulsujący nerw na górnej powiece

Pulsujący nerw. Od kilku dni dręczy mnie Pulsujacy nerw. Pulsuje mi caly czas górna powieka lewego oka, skóra pod tym okiem i nad lewym kącikiem ust. Najgorsze jest to ze to widać. Codziennie biorę magnez. Co mogę jeszcze zrobić?
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Sylwia Datka
Lek. Sylwia Datka
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak leczyć zapalenie nerwów obwodowych?

jak skutecznie leczyć zapalenie nerwow obwodowych-polineuropatia?czynnik który wywołał chorobę został wyliminowy.wszędzie czytam ze nerwy obwodowe potrzebują czasu na odbudowę.lecze się już ponad 7 miesięcy a poprawy nie widze.może są preparaty na rynku o których jeszcze niewiem?prosze o porade
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty