Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyscektomia: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik badania MR u 40-latka?

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa spłycona. Niewielkie, lewoboczne skrzywienie tego odcinka kręgosłupa. Uogólnione uwypuklenie krązka L2-3 i L3-4 z niedużymi centralnymi protruzjami j.m. Zmiany te modelują worek oponowy i... Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa spłycona. Niewielkie, lewoboczne skrzywienie tego odcinka kręgosłupa. Uogólnione uwypuklenie krązka L2-3 i L3-4 z niedużymi centralnymi protruzjami j.m. Zmiany te modelują worek oponowy i zwężają otwory korzeniowe. Okólna wypuklina krążka L4-5 wywołuje kompresję worka oponowego i korzeni nerwowych w przewężonych symetrycznie otworach mk. Stan po dyscektomii na poz. L5-S1. Obecnie na tym poz. widoczna okólna wypuklina tarczy mk, która skierowana jest do światła otworów mk z ich przewężeniem i uciskiem korzeni S1. Tkanka bliznowata w lewym zachyłku bocznym na tym poz. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów mk. Zmiany przeciążeniowe szpiku kręgów L5 i S1 typu I. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają silne bóle opasujące międzyżebrowe?

w X 2015 roku przeszedłem I operację odc. piersiowego th7-8 (dyscektomia piersiowa). Po operacji w MR , na poziomie th7-8 lewoboczna protruzja, ucisk rdzenia od przodu na poziomach th2-3 i th7-8. Protreuzje o mniejszym nasileniu na poziomie th8-9-10. W I... w X 2015 roku przeszedłem I operację odc. piersiowego th7-8 (dyscektomia piersiowa). Po operacji w MR , na poziomie th7-8 lewoboczna protruzja, ucisk rdzenia od przodu na poziomach th2-3 i th7-8. Protreuzje o mniejszym nasileniu na poziomie th8-9-10. W I 2017, II operacja stabilizacja th7-8, laminektomia th8 i factektomia th7-8. Bardzo silne bóle opasujące międzyżebrowe silniejsze po II operacji, lekarz proponuje amputację korzeni nerwowych na poziomie th7-8. Czy jest to dobre rozwiązanie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wąskie światło tętnicy podstawnej mózgu po dyscektomii

Witam, jestem po dyscektomi przedniej C5/C6 oraz C6/C7 i stabilizacji przestrzeni, w dniu dzisiejszym odebrałam TK głowy : wąskie światło tętnicy podstawnej mózgu, cechy hipoplazji lewej tętnicy kręgowej, fizjologiczne zwapnienia splotów naczynówkowych i szyszynki. Czy są powody do zaniepokojenia? Dziękuję Ania (36 lat)
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Rehabilitacja po operacji odbarczenia kanału kręgowego

Jestem 10 dni po operacji odbarczenia kanału kręgowego przez facetektomię i dyscektomię na poziomie L4/L5. Tlif Capstone L4/L5. Stabilizacja przeznasadowa Solera L4/L5. Od kiedy mogę rozpocząć rehabilitację typu basen,ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa,dłuższe spacery abym nie przeoczyła czegoś? Wstaję,chodzę,siadam ,wszystko... Jestem 10 dni po operacji odbarczenia kanału kręgowego przez facetektomię i dyscektomię na poziomie L4/L5. Tlif Capstone L4/L5. Stabilizacja przeznasadowa Solera L4/L5. Od kiedy mogę rozpocząć rehabilitację typu basen,ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa,dłuższe spacery abym nie przeoczyła czegoś? Wstaję,chodzę,siadam ,wszystko z umiarem.Występuje jeszcze ból podczas podnoszenia pośladków w trakcie snu przy zmianie pozycji ciała. Dziękuję za odpowiedź. Kasia lat 43
Patronaty