Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Laminektomia: Pytania do specjalistów

Dlaczego pojawia się ból kręgosłupa podczas rehabilitacji?

Mąż miał wypadek i w skutek tego doznał złamania trzonu kręgu L1 że stenoza kanału kręgowego miał operacje odbarczenie struktur nerwowych. Laminektomia poszerzona L1. Stabilizacja transpedikularna TH11L3 jest po operacji już 2 miesiące teraz jest na oddziale rehabilitacyjnym i jest... Mąż miał wypadek i w skutek tego doznał złamania trzonu kręgu L1 że stenoza kanału kręgowego miał operacje odbarczenie struktur nerwowych. Laminektomia poszerzona L1. Stabilizacja transpedikularna TH11L3 jest po operacji już 2 miesiące teraz jest na oddziale rehabilitacyjnym i jest osobą leżąca ponieważ też miał złamanie nogi w 7 miu miejscach i ma gips Jak długo może utrzymywać się ból kręgosłupa tak aż będąc na ćwiczeniach robi się ciemno przed oczami i ręce odmawiają posluszenstwa
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Konieczność odstawienia tabletek antykoncepcyjnych przed operacją

Czy powinnam odstawić tabletki antykoncepcyjne przed operacja (laminektomia i założenia drenu w celu usunięcia torbieli z rdzenia kręgowego)? Czy branie ich może spowodować jakieś powikłania?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Co oznaczają silne bóle opasujące międzyżebrowe?

w X 2015 roku przeszedłem I operację odc. piersiowego th7-8 (dyscektomia piersiowa). Po operacji w MR , na poziomie th7-8 lewoboczna protruzja, ucisk rdzenia od przodu na poziomach th2-3 i th7-8. Protreuzje o mniejszym nasileniu na poziomie th8-9-10. W I... w X 2015 roku przeszedłem I operację odc. piersiowego th7-8 (dyscektomia piersiowa). Po operacji w MR , na poziomie th7-8 lewoboczna protruzja, ucisk rdzenia od przodu na poziomach th2-3 i th7-8. Protreuzje o mniejszym nasileniu na poziomie th8-9-10. W I 2017, II operacja stabilizacja th7-8, laminektomia th8 i factektomia th7-8. Bardzo silne bóle opasujące międzyżebrowe silniejsze po II operacji, lekarz proponuje amputację korzeni nerwowych na poziomie th7-8. Czy jest to dobre rozwiązanie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy niewielkiego stopnia okrężne uwypuklenie tarczy L5-S1?

Witam.Jestem po 4 operacjach.Obecne MR niewielkiego stopnia okrezne uwypuklenie tarczy L5-S1splycajace otwory korzeniowe z mozliwa impresja korzeni nerwowych.Wykonalam EMG.Wynik:Zwraca uwage obnizona frekwencja fali F(10\20)co moze swiadczyc o uszkodzeniu nerwu w odcinku proksymalnym prawdopodobnie na wysokosci nerwu korzenia.Wnioski:Podejrzenie uszkodzenia korzenia... Witam.Jestem po 4 operacjach.Obecne MR niewielkiego stopnia okrezne uwypuklenie tarczy L5-S1splycajace otwory korzeniowe z mozliwa impresja korzeni nerwowych.Wykonalam EMG.Wynik:Zwraca uwage obnizona frekwencja fali F(10\20)co moze swiadczyc o uszkodzeniu nerwu w odcinku proksymalnym prawdopodobnie na wysokosci nerwu korzenia.Wnioski:Podejrzenie uszkodzenia korzenia L5-S1po stronie lewej.Jestem po jednej blokadzie po ktorej i tak sa bole i prady w palcach w lewej nodze.Lekarz ktory operoawl widzac MR stwierdzil ze jest dobrze w wyniku ale zaproponowal kolejna blokade teraz okolokorzeniowa.nie rozumie skoro jest"dobrze"to po co?.Chcialam sie upewnic dlatego zrobilam EMG.Niewiem co mam robic?Dodam 3 lata temu mialam laminektomie odbarczajaca L4_L5Foraminotomie.Facetektomie.Usuniecie pjm krazka mk L4-L5 i L5-S1.Implantacja implantow mk typu Capstone.Stabilizacja transpedikularna tylna L4-S1.Na chwile obecna takie wyniki i bole,Co mam zrobic prosze o odpowiedz .Z gory slicznie dziekuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Spondylodeza lędźwiowa/lędźwiowo-krzyżowa z dostępu tylnego

Witam serdecznie nazywam się Dariusz nie wiem czy Pan zajmuję się takimi sprawami , ale postanowiłem się do Pana zwrócić z moją sprawą. W skrócie miałem operacje .Stabilizacja przez nasadowa L4-S1 (LFC DERO) oraz laminektomii L5 ((((( Kręgozmyk prawdziwy L5-S1... Witam serdecznie nazywam się Dariusz nie wiem czy Pan zajmuję się takimi sprawami , ale postanowiłem się do Pana zwrócić z moją sprawą. W skrócie miałem operacje .Stabilizacja przez nasadowa L4-S1 (LFC DERO) oraz laminektomii L5 ((((( Kręgozmyk prawdziwy L5-S1 81.08-Spondylodeza lędźwiowa/lędźwiowo-krzyżowa z dostępu tylnego -otwarty-))))) czy to jest to samo co??? Pierwotna operacja odbarczająca kręgosłup lędźwiowy (nie obejmująca wycięcia krążka międzykręgowego.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Przemysław Łodej
Dr n. med. Przemysław Łodej

Operacja kręgozmyku L5S1

Witam, 2 lata temu miałam operację kregozmyku L5S1. Stabilizacja na śrubach, laminektomia. Jest coraz gorzej. Od 2 tygodni mogę siedziec do pół godziny, stać jeszcze krócej. Podczas chodzenia pojawia się ostry ból przez posladki aż do stóp. Mniejszy ból tych... Witam, 2 lata temu miałam operację kregozmyku L5S1. Stabilizacja na śrubach, laminektomia. Jest coraz gorzej. Od 2 tygodni mogę siedziec do pół godziny, stać jeszcze krócej. Podczas chodzenia pojawia się ostry ból przez posladki aż do stóp. Mniejszy ból tych okolic jest cały czas. Drętwieją mi stopy i cała lewa noga. Kręgozmyk po operacji 9 mm , obecnie 12 mm a podobno wszystko jest ok. Pozostawiono przepuklinę 8 mm, która"urosła" do 12mm. Mam mocno zwężone otwory mm. kręgowe L5. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co znaczy dyskopatia lędźwiowa wielopoziomowa?

6 miesięcy temu mama przeszła operacje kregosłupa rozpoznanie przewlekła dyskopatia lędzwiowa wielopoziomowa. zwęzenie kanału kręgowego w odc. ledzwiowym .z dojscia tylnego i pod kontrolą toru wizyjnego umieszczono śruby pedikularne w kręgach l3,4,6 i DI. wykonano częsciową laminektomię l3-SI. od strony... 6 miesięcy temu mama przeszła operacje kregosłupa rozpoznanie przewlekła dyskopatia lędzwiowa wielopoziomowa. zwęzenie kanału kręgowego w odc. ledzwiowym .z dojscia tylnego i pod kontrolą toru wizyjnego umieszczono śruby pedikularne w kręgach l3,4,6 i DI. wykonano częsciową laminektomię l3-SI. od strony lewej wpradzono autoprzeszczepy kości gąbczastej i cage. artrodeza odcinka l3-SI. czy wolno mamie zazywac leki przeciwbolowe bo lekarz zabronil
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki

Laminektomia i stan zapalny

jestem 2 mies. po3 operacji,Przeznasadowa stabilizacja L4-L5-kośc kżyrzowa.Laminektomia L4iL5.Facetektomia L4-L5-S1 obustronna.Spondylodeza przednia PLIF L4-L5-S1.Mialam robiony rezonans i wykazał stan zapalny co dalej.... jakie leczenie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Możliwość wykonywania ćwiczeń po operacjach kręgosłupa

Witam po jakim okresie od operacji kregoslupa l4 l5 laminektomia obustronna bez implantacji mozna rozpoczac cwiczenia jestem 6 miesiecy po drugiej operacji i jakie pozdrawiam i prosze o odpowiedz Witam po jakim okresie od operacji kregoslupa l4 l5 laminektomia obustronna bez implantacji mozna rozpoczac cwiczenia jestem 6 miesiecy po drugiej operacji i jakie pozdrawiam i prosze o odpowiedz
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Paulina Filipowicz
Mgr Paulina Filipowicz
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski

Zabieg operacjny kręgozmyku a brak odruchów

14 miesięcy temu miałam operowany kręgozmyk L5 S1, stabilizacja PLIF, laminektomia, jest niestety coraz gorzej, nawet niż przed operacją. Bolą bardzo stawy krzyzowo-biodrowe, miejsce stabilizacji, pośladki, obie kd z tyłu uda , mam drętwe pięty , drętwą lewą stopę z... 14 miesięcy temu miałam operowany kręgozmyk L5 S1, stabilizacja PLIF, laminektomia, jest niestety coraz gorzej, nawet niż przed operacją. Bolą bardzo stawy krzyzowo-biodrowe, miejsce stabilizacji, pośladki, obie kd z tyłu uda , mam drętwe pięty , drętwą lewą stopę z wierzchu oprócz palucha i od spodu po stronie zewnętrznej. Siedzenie jest możliwe ok. 15 minut. Brak odruchów podeszwowego i ze ścięgna Achillesa, dodatni odruch Lasegua, Babińskiego kd p. Co może być przyczyną?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Co oznacza wynik MR kręgosłupa 35-latki?

Witam. Odebrałam dzisiaj wyniki.prosze o pomoc w jego interpretacji. OPIS: Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th11-S5 wykazuje spłycenie lordozy lędźwiowej. Stan po laminektomii L3- L4.Trzon kręgu L4 jest klinowato zniekształcony. Na poziomach L3/4 i L4/5 zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych... Witam. Odebrałam dzisiaj wyniki.prosze o pomoc w jego interpretacji. OPIS: Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th11-S5 wykazuje spłycenie lordozy lędźwiowej. Stan po laminektomii L3- L4.Trzon kręgu L4 jest klinowato zniekształcony. Na poziomach L3/4 i L4/5 zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych oraz dokanałowe wypukliny krążków, modelujące worek oponowy. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez dokanałowych dyskopatii krążków międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgów oraz stawów międzykręgowych L3- 5. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku oraz włókna ogona końskiego bez zmian. Pooperacyjne artefakty w tkankach miękkich przykręgosłupowych na poziomie L2-3 oraz w trzonie kręgu L5.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki

Krioterapia po przeznasadowej stabilizacji kręgosłupa z laminektomią

Witam, jestem 4 miesiáce po przeznasadowej stabilizacji kręgosłupa l5-s1 z laminectomią. Czy można u mnie zastosować krioterapię na operowanie miejsce? Jakie mogą być ewentualne następstwa. Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski

Wybuchowe złamanie trzonu kręgu

W maju 2015 roku doznałam urazu, a mianowicie wybuchowego złamania trzonu kręgu L3 T 91.1 .Zastosowano u mnie leczenie: laminektomię L3, repozycję i stabilizację transpedikularną L1,L2 i L4. Lekarz po zabiegu twierdził, że niedowład bierze się z szoku rdzeniowego i... W maju 2015 roku doznałam urazu, a mianowicie wybuchowego złamania trzonu kręgu L3 T 91.1 .Zastosowano u mnie leczenie: laminektomię L3, repozycję i stabilizację transpedikularną L1,L2 i L4. Lekarz po zabiegu twierdził, że niedowład bierze się z szoku rdzeniowego i max do pół roku powinnam odzyskać władzę w nogach, ale tak się nie stało. I tu moje pytania dlaczego i skąd ten niedowład ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Rekonwalescencja i rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Witam, w październiku przeszłam operacje kręgosłupa z powodu kregozmyku, laminectomia i stabilizacja na 4 śrubach? Jak długo trwa zazwyczaj rekonwalescencja wraz z rehabilitacją po takim zabiegu. Mam zalecenie chodzić do granicy bólu, leżeć i nie siedzieć - siedzenie ok.... Witam, w październiku przeszłam operacje kręgosłupa z powodu kregozmyku, laminectomia i stabilizacja na 4 śrubach? Jak długo trwa zazwyczaj rekonwalescencja wraz z rehabilitacją po takim zabiegu. Mam zalecenie chodzić do granicy bólu, leżeć i nie siedzieć - siedzenie ok. pół godziny dziennie dopuszczalne, a wykorzystuje je podczas posiłków. Jak długo obowiązuje takie ograniczenie siedzenia, pracuję przy komputerze, kiedy będę mogła wrócić do pracy? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Bóle jak przy rwie kulszowej po laminektomii

Jestem 2,5 m-ca po laminektomii L1 oraz stabilizacji transpedikularnej Th-12, L-1, L- z powodu złamania wybuchowego niestabilnego L-1. operacja przeprowadzona po 3 tygodniach od urazu. Obecnie jestem po 1-ej rehabilitacji, caly czas mam bóle jak przu rwie kulszowej raz... Jestem 2,5 m-ca po laminektomii L1 oraz stabilizacji transpedikularnej Th-12, L-1, L- z powodu złamania wybuchowego niestabilnego L-1. operacja przeprowadzona po 3 tygodniach od urazu. Obecnie jestem po 1-ej rehabilitacji, caly czas mam bóle jak przu rwie kulszowej raz jedna strona raz druka, bóle przy siedzeniu. Nie odczuwam poprawy po rehabilitacji..
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Piotr Martyniuk
Mgr Arkadiusz Piotr Martyniuk

Stan po operacji kręgozmyku

Rok temu miałam operację kregozmyku L5S1, stabilizację na instrumentarium, laminektomię. Kręgozmyk jest tej samej wielkości jak przed operacją, poziome ustawienie miednicy, dysk na tym poziomie dotyka nerwu L5, z powodu coraz większego bólu nie mogę siedzieć i stać, leżenie... Rok temu miałam operację kregozmyku L5S1, stabilizację na instrumentarium, laminektomię. Kręgozmyk jest tej samej wielkości jak przed operacją, poziome ustawienie miednicy, dysk na tym poziomie dotyka nerwu L5, z powodu coraz większego bólu nie mogę siedzieć i stać, leżenie i chodzenie tez wywołuje ból ale mniejszy. Mam uszkodzony nerw strzałkowy i problem z lewą stopą (nie chodzę na pięcie, drętwa stopa i łydka). W TK ponoc jest wszystko w porządku. Jest gorzej niz przed operacją. Dlaczego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Patronaty