Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kardiologia: Pytania do specjalistów

Dlaczego odczuwam dodatkowy skurcz serca?

Witam zauważyłem u siebie taką przypadłość podczas dnia czasami odczuwam dodatkowe bicie serca jedno uderzenie po drugim po czym od razu jest spokój ciśnienie w normie ,, tętno również monitoruje i też średnio 68 na minutę żyje w ciągłym stresie... Witam zauważyłem u siebie taką przypadłość podczas dnia czasami odczuwam dodatkowe bicie serca jedno uderzenie po drugim po czym od razu jest spokój ciśnienie w normie ,, tętno również monitoruje i też średnio 68 na minutę żyje w ciągłym stresie pracuje po 200h w miesiącu, nie wysypiam się, do tego jestem w trakcie rozwodu czy to może mieć wpływ na dodatkowe skurcze serca gdy z tak naprawdę całymi dniami chodzę bardzo ale to bardzo zdenerwowany, zestresowany boję się każdego następnego dnia gdy z nie wiem co jeszcze mi się w życiu zawali
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak stosować leki od nadciśnienia?

Jak właściwie powinno się przyjmować leki na nadciśnienie (chodzi mi o pory dnia): Betaloc ZOK 100 i Avasart 160 mg - biorąc pod uwagę biorytm organizmu i to, aby działanie w/w leków było jak najbardziej skuteczne i efektywne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają te duże skoki ciśnienia?

Witam. Jestem niskocisnieniowcem. 90/50 to u mnie norma. Ostatnio jednak zauważyłam duże skoki ciśnienia w krótkim czasie, o 20 lub 30 kresek. Bywa że mam 70/45. Czuję się osłabiona. Systematycznie wykonuję morfologia~ i inne badania krwi, które są w normie.... Witam. Jestem niskocisnieniowcem. 90/50 to u mnie norma. Ostatnio jednak zauważyłam duże skoki ciśnienia w krótkim czasie, o 20 lub 30 kresek. Bywa że mam 70/45. Czuję się osłabiona. Systematycznie wykonuję morfologia~ i inne badania krwi, które są w normie. Co może być przyczyną tych nagłych wahań ciśnienia? Gdzie szukać pomocy gdyż utrudnia mi to normalne funkcjonowanie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak sprawdzić zrost stentu?

Dzień dobry , Czy istnieje inny sposób na sprawdzenie czy stent zarasta niż koronarografia ?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co mogą znaczyć te lęki i kołatanie serca?

Witam. Mam 24 lata. Drugi dzień odczuwam co jakiś czas lęki że na chwilę mam kołatanie serca i przyspieszona bicie serca i wtedy też mnie trzęsie. Cały czas odczuwam też jakby opuznienie wzroku nie wiem jak to wytlumaczyc. Po prostu... Witam. Mam 24 lata. Drugi dzień odczuwam co jakiś czas lęki że na chwilę mam kołatanie serca i przyspieszona bicie serca i wtedy też mnie trzęsie. Cały czas odczuwam też jakby opuznienie wzroku nie wiem jak to wytlumaczyc. Po prostu jak odwracam wzrok to w głowie mi jakby z dwa razy zabuczy. Jestem zmęczona lecz zbytnio nie mogę zasnąć i cały czas czuję obawę. Cierpię na depresję ale nigdy tak nie miałam i przez ostatnie dni też pobalowalam ale już minęły 3 dni od imprezy. Co może być przyczyną?

Jak odczytać moje badanie rtg klatki piersiowej?

Dzień dobry nazywam się Maciej mam 28 lat i ostatnio miałem robione badanie klatki piersiowej ze względów złego samopoczucia ciężkiego oddychania szybkiego się męczenia osłabienia oraz z skurczach takich że nie mogłem oddychać i odczuwanie bezwładności kończyn kawa takich jak... Dzień dobry nazywam się Maciej mam 28 lat i ostatnio miałem robione badanie klatki piersiowej ze względów złego samopoczucia ciężkiego oddychania szybkiego się męczenia osłabienia oraz z skurczach takich że nie mogłem oddychać i odczuwanie bezwładności kończyn kawa takich jak paraliże oczywiście niewielkie czy tuje tekst z opisu z BADANIE RTG klatki piersiowej na zdjęciu przeglądowym P-A i profilu klatki piersiowej miąższ płucny w prawidłowym rysunkiem naczyniowym jednakowo przejrzyste obustronnie. Szczelina pozioma prawidłowo usytuowana. Kopuła przepony obustronnie prawidłowo ustawione . Wnęki płucne obustronnie prawidłowe, Niepowiększone. Sylwetka śródpiersiowa w normie wiekowej. Sylwetka serca i i wielkich naczyń w normie wiekowej. Wskaźnik sercowo płucny w normie (<0.5). Aorta w normie. Krążenie płucne wyrównane. Kąty przeponowo żebrowy ostre. Klatka piersiowa symetryczna bez patologii w strukturach kostnych. Zmian w strukturach pod przeponowych nie stwierdza się. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy o charakterze przewlekłym POCHP
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej w wieku 20 lat?

Witam, Mam 26 lat 170 i ok 68kg Mój problem obiawia się bólem w klatce piersiowej takim jakby skurczem ciepłem który czuje az w brzuchu ciężki oddech mam uczucie ciężkich nóg bezzsennosc gdyż te uczucia obawiają się głównie w nocy... Witam, Mam 26 lat 170 i ok 68kg Mój problem obiawia się bólem w klatce piersiowej takim jakby skurczem ciepłem który czuje az w brzuchu ciężki oddech mam uczucie ciężkich nóg bezzsennosc gdyż te uczucia obawiają się głównie w nocy a do tego jest uczucie klocia w różnych miejscach ciała szczególnie na lewej stronie pleców i napady lękowe nie wiem czy jest to spowodowane słabym snem gdyż sypiam po 3h ostatnio mam lekka głowę dotego od czasu do czasu czuje taki jakby ucisk w lewej ręce jakby dretwiala mierze ciśnienie to wydaje się okej ok 125/93 do tego 74 uderzenia serca nie wiem już co robić byłem u kardiologia prywatnie zrobił mi badanie holterem i stwierdził, że wszystko jest ok i super proszę o pomoc bo to przecież nie jest normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy martwić się tym wynikiem d-dimerów u męża?

Mój mąż jest 3 tygodnie po zabiegu wszczepienia bajpassow wynik d-dimerow 2970 czy należy się martwić
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Dotyczy: Kardiologia Interna

Co znaczy taka praca serca przy wysiłku?

Od marca tego roku zauważyłem, że przy wysiłku serce "dość szybko wchodzi na wysokie obroty". W trakcie niezbyt ciężkiego wysiłku (np. rozgrzewka 10 minut) tętno dochodzi do 130-140. W zeszłym roku trenowałem bezproblemowo dość intensywnie MMA. Na początku tego roku... Od marca tego roku zauważyłem, że przy wysiłku serce "dość szybko wchodzi na wysokie obroty". W trakcie niezbyt ciężkiego wysiłku (np. rozgrzewka 10 minut) tętno dochodzi do 130-140. W zeszłym roku trenowałem bezproblemowo dość intensywnie MMA. Na początku tego roku bezproblemowo grałem w siatkówkę, aktualnie po krótkim czasie gry w siatkówkę, czuje że serce od razu bije szybko w granicach 140- 160 razy. Poza uczuciem szybkiego bicia serca nie mam innych problemów, serce mnie nie boli, nie odczuwam duszności, możliwe że trochę więcej się pocę, ale nie jestem wstanie tego jednoznacznie ocenić ze względu na warunki, w których trenuję. Treningi na siłowni/basenie nie sprawiają większych problemów, tętno jest raczej w normie. Gorzej natomiast w sportach typowo wytrzymałościowych. Krótka przebieżka to od razu szybkie bicie serca. W ostatnim roku przytyłem około 6 kg co raczej spowodowane jest zmniejszoną, a właściwie całkowicie ograniczoną aktywnością fizyczną i lekką zmianą diety. Ostatni dość większy wysiłek fizyczny odbyłem tydzień temu, przejechałem około 30 km rowerem, w normalnym dla siebie tempie. Maksymalne odnotowane tętno wynosiło 178, praktycznie pod koniec jazdy i sporym podjeździe pod górę, w reszcie trasy myślę że wynosiło w granicach 140/150-60. Aktualnie ważę 94kg przy wzroście 191, wiek 20 lat). W mojej rodzinie występuje tendencja do nadciśnienia. U mnie wynosi ono średnio w granicach 140/85 przy czym uważam, że w zasadzie może być ono niższe. Źle reaguje na widok ciśnieniomierza nawet w warunkach domowych. Nie wiem czy ten stan jest spowodowany spadkiem kondycji, czy kryje się za tym coś poważniejszego, w każdym razie udałem się na badania: morfologia, tsh, mocz, cukier wszystko w normie. Dodatkowo byłem u dwóch kardiologów, ekg robione kilkukrotnie, wszystko prawidłowo. Miałem też założonego holtera na 48 godzin, również nie wykazał niczego niepokojącego. Nie mam pojęcia skąd wziął się u mnie taki stan i czym może być spowodowany. Do tej pory nie miałem żadnych problemów ze zdrowiem, nie licząc łagodnej astmy oskrzelowej (nigdy nie miałem żadnego ataku duszności, dobrze znosiłem wysiłek, właściwie nie odczuwałem tej astmy), oraz uczulenia na kurz, na które od tego roku jestem odczulany. Nie wiem czy nie powinienem zrezygnować ze sportu, bo trening z uczuciem, że serce zaraz wyskoczy z klatki, odbiera mi jakiekolwiek chęci do uprawiania sportu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza wynik echa serca 60-latki?

bardzo proszę o interpretacje wyniku badania echa serca mojej 60 letniej mamy: wymiary (mm): LV 45 IVS 10 PW 10 RV 23 AO opuszka 39, wstępująca 32, łuk 25 LA 34 IVC 12 Drobne zwłóknienia w płatkach zastawki aortalnej, poza... bardzo proszę o interpretacje wyniku badania echa serca mojej 60 letniej mamy: wymiary (mm): LV 45 IVS 10 PW 10 RV 23 AO opuszka 39, wstępująca 32, łuk 25 LA 34 IVC 12 Drobne zwłóknienia w płatkach zastawki aortalnej, poza tym morfologia zastawek prawidłowa, małę niedomykalności aortalna (do końca płatków mitralnych, PHT 800 ms) mitralna, płucna i trójdzielna. Prawidłowe prędkości i spektrum przepływu przez zastawkę aortalną (0.9 m/s) i płucną (0,7 m/s, AcT 160ms). Wymiary jam serca, grubość ścian i kurczliwość lewej komory prawidłowe. Frakcja wyrzutowa około 60 %. Funkcja rozkurczowa lewej komory odpowiednia do wieku ( E/A 1,0).żyła Głowna dolna wąska, zapada się we wdechu. Poszerzona opuszka aorty. Szerokość pnia płucnego prawidłowa. osierdzie b/z. z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym może świadczyć niskie ciśnienie rozkurczowe?

Witam. O czym może świadczyć niskie ciśnienie rozkurczowe albo duze róznice między górnym a dolnym np 115/52 ? Odczuwam kołatania serca, duszności a także dziwne odczucie przepływu krwi w sercu
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mam się martwić stanem córki?

Moja córka ma 1,5miesisca miała robione badanie echokardiologiczne. Ma zgodne powiązania naczyniowo- serowe i wewnatrzsercowe. Uwidoczniony ubytek w centralnej części przegrody miedzyprzedsionkowej z przepływem lewo-prawym niewielki około 3,5 mm pfo/asd II. Lvdd 1,41cm. Ivdd 0,42cm Lvpwd 0,35cm %ef 82,80% %sf... Moja córka ma 1,5miesisca miała robione badanie echokardiologiczne. Ma zgodne powiązania naczyniowo- serowe i wewnatrzsercowe. Uwidoczniony ubytek w centralnej części przegrody miedzyprzedsionkowej z przepływem lewo-prawym niewielki około 3,5 mm pfo/asd II. Lvdd 1,41cm. Ivdd 0,42cm Lvpwd 0,35cm %ef 82,80% %sf 46,81% Struna rękoma w lewej komorze Przepływ mitralny prawidłowy, przepływ MPa 1 m/s. Niedomykalność zastawki plucnej w granicach fizjologii, drozny przewód tętniczym botalla z przepływem lewo-sladowym, niedomykalność zastawki trójdzielne w granicach fizjologii, zastawka aortalns trojplatkowa z przepływem 1m/s, przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny, fizjologiczna ilość płynu w worku osierdziowym. Czy mam się martwi stanem córki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak przyjmować te leki na nadciśnienie?

Witam serdecznie. Mam 55 lat. Zażywam następujące leki na nadciśnienie: Betaloc ZOK 100 i Avasart 160 mg. Chciałem dopytać: jak właściwie powinno się przyjmować w/w leki (chodzi mi o porę dnia), biorąc pod uwagę biorytm organizmu i to, aby ich... Witam serdecznie. Mam 55 lat. Zażywam następujące leki na nadciśnienie: Betaloc ZOK 100 i Avasart 160 mg. Chciałem dopytać: jak właściwie powinno się przyjmować w/w leki (chodzi mi o porę dnia), biorąc pod uwagę biorytm organizmu i to, aby ich działanie było jak najbardziej skuteczne i efektywne? I druga sprawa, która mnie bardzo martwi... Otóż miałem wykonany Echokardiograf. Oto moje wyniki: Punkt 1. WYMIARY SERCA: RVDs - 33 mm; IVSd - 13,5 mm; LVIDd - 54 mm; LVPWd - 12 mm; IVC - 17 mm (prawidłowo ruchoma oddechowo); IVSsmm LA - 45 mm; LVIDs - mm AO - 36 mm; LVPWs - mm wstęp. - 40 mm, łuk - 29 mm. Punkt 2. KURCZLIWOŚĆ: prawidłowa FRAKCJA WYRZUTOWA - EF ok. 64% bez wyraźnych odcinkowych zaburzeń. Punkt 3. PRZEPŁYWY PRZEZ ZASTAWKI: a) Zastawka aortalna - drobne zwłóknienia płatków Va 1,2 m/s, fala zwrotna śladowa. b) Zastawka mitralna - drobne zwłóknienie płatków Vm 0,8 m/s; E/A = 3/4; fala zwrotna - I stopień; VC - 0,2. c) Zastawka trójdzielna - bz Vt 0,6 m/s; SPAP - norma. d) Zastawka płucna - bz Vp 0,9 m/s; ACt - 130 ms. Punkt 4: OSIERDZIE - bz. Punkt 5 - WNIOSKI: a) Wymiary jam serca w normie; b) Umiarkowany przerost mięśnia lewej komory; c) Kurczliwość - bez wyraźnych odcinkowych zaburzeń z EF ok. 64 %; d) Zaburzenia funkcji rozkurczowej lewej komory o typie zaburzeń relaksacji; e) Łagodna niedomykalność mitralna. Śladowa niedomykalność aortalna; f0 Prawidłowe ciśnienie skurczowe w prawej komorze. Takie się te moje wyniki. Przyznam, że bardzo się nimi martwię, Co one oznaczają? Czy coś mi grozi, np. zawał serca? Czy grozi mi jeszcze coś innego? Co powinienem zrobić? Leczę nadciśnienie i kardiolog przepisał mi w/w leki, czyli Betaloc ZOK 100 i Avasart 160 mg. Czy takie leczenie wystarczy? Czytałem, że w pewnych sytuacjach wskazane jest nawet leczenie chirurgiczne. czy mnie to dotyczy? Dodam, że czasem mam (choć rzadko) takie kłucia i ucisk w klatce piersiowej, krórze po krótkim czasie ustępują. Dodam też, że od 10 lat nie palę papierosów. Poza tym czuję się dobrze, pracuję - często wysiłkowo fizycznie. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak sie pozbyć tych szumów usznych przy nadciśnieniu?

Od roku leczę się na nadcisnienie.Biore Ramizek Combi 10 my plus 5 mg.Cisnienie mam w normie,prawidłowe.Badał mnie laryngolog i też wszystko w tym kierunku jest ok.Biore Sypramol raz lub dwa razy dziennie,jest to lek psychotropowy.Mam szumy uszne od roku... Od roku leczę się na nadcisnienie.Biore Ramizek Combi 10 my plus 5 mg.Cisnienie mam w normie,prawidłowe.Badał mnie laryngolog i też wszystko w tym kierunku jest ok.Biore Sypramol raz lub dwa razy dziennie,jest to lek psychotropowy.Mam szumy uszne od roku też,ostatnio od czasu do czasu wystepowaly,4 -6 dni non stop,ale ustempywały,byly lekkie.A teraz mam je non stop przez 2 tyg.24/h.Mocne szumy,intensywne.Czasami kark mnie pobolewa(tepy ból).Już sama nie wiem co robic,bo to jest meczace.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co dokładnie znaczy mój wynik rtg klatki piersiowej?

wynik badania RTG klatki piersiowej Nawarstwienia opłucnych szczytowych. Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Cienie wnęk prawidłowe. Miażdżyca aorty. Sylwetka serca bez zmian. Co oznacza taki opis? Proszę o odpowiedź 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć ta arytmia?

Witam w czwartek o godzinie 2 w nocy zrobilo mi sie slabo duszno ciezko mi sie oddychalo szybkie bicie serca. Pojechalem do szpitala wyniki wyszly dobrze poza ekg w ktorym wyszla arytmia . Zostalem wypuszczony do domu. Od piatku serce... Witam w czwartek o godzinie 2 w nocy zrobilo mi sie slabo duszno ciezko mi sie oddychalo szybkie bicie serca. Pojechalem do szpitala wyniki wyszly dobrze poza ekg w ktorym wyszla arytmia . Zostalem wypuszczony do domu. Od piatku serce nadal bije szybciej ale doszly silne bole nog rak plecow ramion jestem slaby . Temperatury nie mam . Co to moze byc ? Czy to moze byc brak witamin z powodu cwiczen ? Czy to zwykla grypa? Jakie badania mozna zrobic? Teraz oczywiscie nie cwicze Pozdrawiam .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego odczuwam drżenia serca?

Biorę leki od nadciśnienia i rytmu serca :concor cor 3.75 dawki 1/2 Mialam robione echo serca i wyszła najprawdopodobniej zastawka dwupłatkowa, sladowa niedomykalnosc mitralna i trójdzielna. Oraz droga do aorty w granicach normy. Od wczoraj co jakiś czas mam uczucie "drżenia serca" wyjaśni ktoś to, co może oznaczać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam kłucia w klatce piersiowej?

Witam od kilku dni jak wstaje rano to mam kłucie w klatce piersiowej i w plecach u góry. Są to bóle które trwają chwile ale są kilka razy dziennie. Ten ból jest taki jak by mi ktoś gwoździe wbijał. Nie... Witam od kilku dni jak wstaje rano to mam kłucie w klatce piersiowej i w plecach u góry. Są to bóle które trwają chwile ale są kilka razy dziennie. Ten ból jest taki jak by mi ktoś gwoździe wbijał. Nie mam problemów z sercem. Co to może być i czy może być poważne. Oczywiście dodam ze jestem palaczką i dość dużo pale i żyje w bardzo stresowym życiu. Dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Z czym mogę powiązać moje wszystkie objawy?

Witam mam 22 lata od około miesiąc coś dziwnego się ze mną dzieje. Moje objawy to ciągnący ból w lewej ręce kołatanie serce bardzo duży niepokój problemy z zaśnięciem zimne poty,podczas tych ataków dość wysokie ciśnienie około 150/90 nierówna praca... Witam mam 22 lata od około miesiąc coś dziwnego się ze mną dzieje. Moje objawy to ciągnący ból w lewej ręce kołatanie serce bardzo duży niepokój problemy z zaśnięciem zimne poty,podczas tych ataków dość wysokie ciśnienie około 150/90 nierówna praca serca uczucie nadwyręzenia lewego mięśnia piersiowego zimna lewa ręką. Trwa to nieokreślona długość czasu. Raz trwa około 15 minut a niekiedy potrafi nawet ponad godzinę i dłużej. Co to może być bardzo mnie to martwi. Dodam że moje ekg było w porządku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Z czym powiązać takie ekg?

Po pobycie na SOR dostałam opis badania EKG, słaba progresja R i zaburzenia sródkomorowego przewodnictwa w III i avf, ujemne zalamki T w III avF, V1, V2, V3. W szpitalu powiedziano mi, że wszystko jest w porządku, ja jednak martwię... Po pobycie na SOR dostałam opis badania EKG, słaba progresja R i zaburzenia sródkomorowego przewodnictwa w III i avf, ujemne zalamki T w III avF, V1, V2, V3. W szpitalu powiedziano mi, że wszystko jest w porządku, ja jednak martwię się, ponieważ mam ataki, gdzie mam wrażenie, że serce przestaje bić. I mam przy tym uczucie duszności. Czy to może być spowodowane tymi zmianami czy mogę się one brać z tego, że mam podejrzenie zespołu depresyjnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Patronaty