Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opatrunek leczniczy: Pytania do specjalistów

Gnicie palca po zabiegu ściągania ropy

Niedawno mialam zabieg sciagali mi rope z kciuka chodze do zmiany opatrunku co 3dni i nieotwijalam tego bandazu a skora mi sie luszczy i lekko schodzi z braku powietrza balam sie otwinac gdyz tam mam rane, czy palec mi gnije? Ale niesmierdzi ani nic, co mam zrobic prosze oporade?

Usunięcie żyły a noszenie bandaża

Witam 4 dni temu mialam usuwana zyle tzw striping mam pyatnie wzwiazku z tym jak dlugo musze nosic bandaz i czy na noc tez go zakladac.
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Opatrunek Aquacel na odleżyny

Chciałabym się dowiedzieć czy opatrunek Aquacel foam nieprzylepny stosuje się przy leczeniu odleżyn jeśli tak to jak długo i w jaki sposób?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Grzegorz Borstern
Lek. Grzegorz Borstern

Stosowanie kolanówki uciskowej a kąpiel

Czy można wykąpać się pod prysznicem w kolanówce uciskowej i dalej w niej chodzić ? Od kilku dni stosuje kolanówkę 2 stopnia , którą zakładam o godz. 7 rano po czy idę grać w piłkę ( tylko raz w tygodniu... Czy można wykąpać się pod prysznicem w kolanówce uciskowej i dalej w niej chodzić ? Od kilku dni stosuje kolanówkę 2 stopnia , którą zakładam o godz. 7 rano po czy idę grać w piłkę ( tylko raz w tygodniu ) przez 2 godziny ( 8-10 ) po czym będę chciał się wykąpać i nie wiem jak mam postąpić , czy mogę się w niej wykapać i dalej w niej chodzić ( nie wiem czy nie będzie za mokra he he nie mam doświadczenia ) czy też zdjąć ją przed kąpielą i po nie założyć ponownie . czy jak Jarek
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak długo goi się rana po leczeniu metodą łączoną radio-chemio i brachyterapią nowotworu szyjki macicy?

Witam, jak długo goi się rana po leczeniu metodą łączoną radio chemio i brachyterapią nowotworu szyjki macicy. Mija rok i podejmowane próby współżycia kończą się krwawieniem w różnym stopniu.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Grzegorz Luboiński
Dr n. med. Grzegorz Luboiński

Zastosowanie maści Argosulfan na zerwany paznokieć

Córka ma zerwany paznokieć.na zrywaniu ,kazano robić suche opatrunki,a pediatra na wizycie dał maść argosulfan, ale miałam wrażenie że niebył pewny.Na miejscu paznokcia po tej maści robi sie taka jakby błonka...niewiem czy tak to ma być, czy lepsze by... Córka ma zerwany paznokieć.na zrywaniu ,kazano robić suche opatrunki,a pediatra na wizycie dał maść argosulfan, ale miałam wrażenie że niebył pewny.Na miejscu paznokcia po tej maści robi sie taka jakby błonka...niewiem czy tak to ma być, czy lepsze by były te suche opatrunki jak radzili na chirurgii czy mogę jej smarować tą maścią????ranę? błagam o doradzenie.Zmartwiona mama.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Magdalena Grądzka
Mgr Magdalena Grądzka

Bandażowanie przy skręceniu stawu skokowego

witam bardzo serdecznie byłam u lekarza i okazało się że mam skęcenie stawu skokowego i mam pytanie ile musze bandażować noge bandażem elastycznym?? proszę o szybką odpowiedz!!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Solecki
Lek. Tomasz Solecki
Patronaty