Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacje artroplastyki stawów biodrowych i kolanowych: Pytania do specjalistów

Czy operacja kolana była słuszna?

Witam chcialem sie dowiedziec czy chondromolacja rzepki przec nacisk ma cos wspolnego z faldem blony maziowej bo lekarz zrobil mi zabieg na wyciecie przerosnietego faldu blony maziowej bo nie zgodzil sie z opisem z rezonansu a kolano dalej mieknie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Szansa na operację bariatryczną przy endoprotezie biodra, po operacji kolana i z implantem w stopie

Mam 60 lat, 107 kg BMI 37 - endoprotezę biodra (2010 rok) , 2 operacje kolana (2007, 2009), implant w stopie (2013) - czy mam szansę na operację bariatryczną. Zaczyna mi wysiadać drugie biodro i znów kolana, nie mogę chodzić... Mam 60 lat, 107 kg BMI 37 - endoprotezę biodra (2010 rok) , 2 operacje kolana (2007, 2009), implant w stopie (2013) - czy mam szansę na operację bariatryczną. Zaczyna mi wysiadać drugie biodro i znów kolana, nie mogę chodzić z powodu bólu, nie mogę sama schudnąć a wiecznie jestem na diecie. Sama nie daję rady - co muszę zrobić żeby uzyskać pomoc z NFZ ? Mieszkam w Katowicach. Serdecznie pozdrawiam, Aneta M.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy będę musiał przejść operację kolana?

Mam wynik rezonansu. Czy konieczna jest operacja i jaka? MR KOLANA PRAWEGO: Dane ze skierowania: Podejrzenie uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej kolana prawego. Badanie wykonano przeglądowo, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych, w obrazach T1- i T2- zależnych oraz PD FS. Płyn... Mam wynik rezonansu. Czy konieczna jest operacja i jaka? MR KOLANA PRAWEGO: Dane ze skierowania: Podejrzenie uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej kolana prawego. Badanie wykonano przeglądowo, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych, w obrazach T1- i T2- zależnych oraz PD FS. Płyn w jamie stawowej, szczególnie w zakresie zachyłka nadrzepkowego. Torbiel Bakera w typowej lokalizacji, w przyśrodkowej części dołu podkolanowego o wym. ok. 41x23x18mm (CCxAPxSD). Obniżenie wysokości łąkotki przyśrodkowej, z jej ekstruzją do boku oraz cechami złożonego uszkodzenia zarówno rogu tylnego jak i trzonu tej łąkotki, z objęciem obu powierzhni stawowych (szczególnie dolnej) - obraz wskazuje na wielomiejscowe rozerwanie łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna prawidłowa. Rozlane uszkodzenie do ok. 50% grubości chrząstki stawowej kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej - cechy chondromalacji w stopniu I/II. Obraz chrząstki stawowej w zakresie kłykci bocznych tych kości bez wyraźnych cech uszkodzeń. Wysepki kostne nasady dalszej kości udowej oraz nasady bliższej kości piszczelowej weilk. do ok. 7mm. Poza tym intensywność sygnału szpiku kostnego struktur kostnych prawidłowa. Przebieg i intensywność sygnału więzadeł krzyżowych (przedniego i tylnego) prawidłowe. Przebieg i intensywność sygnału więzadeł pobocznych (bocznego i przyśrodkowego) prawidłowe. Ścięgno mięśnia podkolanowego o zachowanej ciągłości. Obrzęk ciała tłuszczowego Hoffy. Ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Obecność fałdu przyśrodkowego rzepki. Odcinkowe uszkodzenie ponad 50% grubości chrząstki stawowej rzepki od strony przyśrodkowej oraz przedniej (rzepkowej) powierzchni stawowej kości udowej - cechy chondromalacji w stopniu II/III. Poza tym obraz stawu rzepkowo-udowego (w tym obraz troczków rzepki, ścięgna mięśnia czworogłowego uda oraz więzadła właściwego rzepki) prawidłowy. Pozostałe struktury kolana prawego w granicach normy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Rehabilitacja po artroskopii łąkotki

Witam. Jestem po artroskopii łąkotki, chciałbym zapytać kiedy i jaką rehabilitację mogę zacząć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Sycz
Lek. Zbigniew Sycz

Odbijanie powietrzem po operacji kolana

Witam mam 38 lat 6 tyg. miałam operację kolana i od tego czasu mam problem. Za każdym razem jak coś zjem, wypiję od razu odbija mi się powietrzem. Nigdy wcześniej tego nie miałam. Nigdy nie miałam zgagi. Mam wrażenie, że od operacji mam problem normalnym oddychaniem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak interpretować wyniki rezonansu po artroplastyce?

Rezonans po artroplasyce czy to coś poważnego? Zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne ze stenozą kanału kręgowego z możliwymi kolizjami korzeniowymi w odcinku C4/C5/C6/C7. Sygnał rdzenia kręgowego nieupełnie jednorodny, dyskretnie niejednorodnie podwyższony w segm. C4-C6, nie można wykluczyć rozpoczynających się zmian o charakterze mielopatii.... Rezonans po artroplasyce czy to coś poważnego? Zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne ze stenozą kanału kręgowego z możliwymi kolizjami korzeniowymi w odcinku C4/C5/C6/C7. Sygnał rdzenia kręgowego nieupełnie jednorodny, dyskretnie niejednorodnie podwyższony w segm. C4-C6, nie można wykluczyć rozpoczynających się zmian o charakterze mielopatii. KObieta lat 41, stan rok po operacji artroplastyce c5/c6 i c6/c7
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Urwanie się szwów po artroskopii kolana

Witam 7 kwietnia miałem artroskopie kolana i założone szwy. Na kontrole i wyciąganie szwów mam termin 22 kwietnia- taki termin bo lekarz wyjechał na szkolenie. Dzisiaj (18.04) z jednej strony wypadły/urwały mi się szwy/nitki. mam pytanie, czy to w czymś... Witam 7 kwietnia miałem artroskopie kolana i założone szwy. Na kontrole i wyciąganie szwów mam termin 22 kwietnia- taki termin bo lekarz wyjechał na szkolenie. Dzisiaj (18.04) z jednej strony wypadły/urwały mi się szwy/nitki. mam pytanie, czy to w czymś szkodzi? Mam jechać na pogotowie żeby mi to powyciągali zanim się zrośnie czy spokojnie poczekać na kontrole za 4 dni?
odpowiada 3 ekspertów:
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski
Patronaty