Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wędzidełko wargi dolnej: Pytania do specjalistów

Powiększony węzeł 2 dni po zabiegu podcinania przerośniętych wędzidełek

Dwa dni temu miałam zabieg podcinania przerośniętych wędzidełek (język i dolna warga). Tego samego dnia jeszcze przed zabiegiem zaczęłam odczuwać objawy zwyczajnego przeziębienia. Rany goją się dobrze, jednak dzisiaj zauważyłam, że węzeł chłonny pod prawą stroną żuchwy jest powiększony.... Dwa dni temu miałam zabieg podcinania przerośniętych wędzidełek (język i dolna warga). Tego samego dnia jeszcze przed zabiegiem zaczęłam odczuwać objawy zwyczajnego przeziębienia. Rany goją się dobrze, jednak dzisiaj zauważyłam, że węzeł chłonny pod prawą stroną żuchwy jest powiększony. Do tego cała prawa strona jamy ustnej, gardła, nie tylko okolice węzła, są bolesne, wrażliwe na dotyk. Czy powiększony węzeł może być przyczyną jakiś powikłań po zabiegu, czy to raczej konsekwencja przeziębienia?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Jak się pozbyć ropy po rozerwaniu wędzidełka wargi dolnej?

Dzień dobry, moje wędzidełko wargi dolnej został całkowicie zerwane w wyniku czego powstała rana wzdłuż dziąseł. W ramie znajduje się ropa. Jak pozbyć się ropy? Czy to wymaga wizyty u lekarza, czy nie jest ona konieczna?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy
Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy

Jak postępować po podcięciu wędzidełka języka?

Witam, wczoraj byłam na zabiegu podcinania wędzidła języka (miałam także od razu wykonywane dolne wędzidełko od wargi). Spuchłam przeogromnie na szyi, spuchł mi język, dokucza mi ból i zdecydowanie nie widzi mi się jedzenie czegokolwiek, co nie jest konsystencji innej,... Witam, wczoraj byłam na zabiegu podcinania wędzidła języka (miałam także od razu wykonywane dolne wędzidełko od wargi). Spuchłam przeogromnie na szyi, spuchł mi język, dokucza mi ból i zdecydowanie nie widzi mi się jedzenie czegokolwiek, co nie jest konsystencji innej, niż papka. Wcześniej nie mogłam przełykać i miałam ślinotok, ale w końcu nauczyłam się jakoś to robić. Szwy mi dokuczają, doktor mówił, że mogą mi się "ściągnąć" ale mam się tym nie martwić. Długo dojdzie mi dojście do siebie? Okrutnie seplenię przez ten spuchnięty język, a mówienie sprawia trudność i ból.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty