Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zastrzyki podspojówkowe: Pytania do specjalistów

Bolesność głowy, drętwienia rąk a SM

Czy to moze byc SM Witam, miesiac temu mialam bole glowy ktore trwaly prawie 2 tygodnie tk wyszlo dobrze neurolog zlecil badania krwi w tym reumatologiczne ,kosci, b12, zelazo i wiele innych wszystko wyszlo dobrze. W nocy bardziej ale przez... Czy to moze byc SM Witam, miesiac temu mialam bole glowy ktore trwaly prawie 2 tygodnie tk wyszlo dobrze neurolog zlecil badania krwi w tym reumatologiczne ,kosci, b12, zelazo i wiele innych wszystko wyszlo dobrze. W nocy bardziej ale przez dzien tez odczuwam dretwienia prawej reki i nogi dosc czesto mam zimne konczyny i odczuwam bole kregoslupa szyjnego i bol na prawej lopatce wykonany zostal rezonans glowy i odcinka szyjnego kregoslupa czy lekarz podejrzewa SM? Bardzo prosze o odpowiedz. .
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza wynik USG jamy brzusznej po porodzie?

Dzień dobry, 5 miesięcy temu urodziłam przez cc. Następnie wdalo się zakazanie w ranę gronkowcem złocistym. Antybiotyki. Teraz miałam robione usg brzucha i wyszło że śledziona jest wydłużona do 149mm. Jednorodna. Lekarza stwierdziła że raczej taki mój urok ale... Dzień dobry, 5 miesięcy temu urodziłam przez cc. Następnie wdalo się zakazanie w ranę gronkowcem złocistym. Antybiotyki. Teraz miałam robione usg brzucha i wyszło że śledziona jest wydłużona do 149mm. Jednorodna. Lekarza stwierdziła że raczej taki mój urok ale żebym porównala z poprzednim badaniem. Miałam robione raz 3 lata temu i mam ze śledziona w normie. Po ciąży wystąpił mi jeszcze mały naczyniak na wątrobie. Martwię się sledzioną. Morfologia 3 miesiące temu. Ob crp niskie. Leukocyty i neurocyty trochę poniżej normy. Ale byłam po infekcji. Czy mam się stresować tą śledziona? Dodam że cały czas karmie. Będę wdzięczna za odpowiedź. Mam 32 lata.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Naczyniaki w obrębie szyi i brzucha a powiększenie wątroby

Witam, moja 1.5roczna córka ma 2 naczyniaki.1.taki typ. na szyi, a 2. w brzuszku. Ostatnie usg wykazało powiększoną wątrobę, a wyniki krwi - nadkrwistość. Od zeszłego roku ma podwyższony marker AFP, gdzie w grudniu spadł do normy-ok 9,a od... Witam, moja 1.5roczna córka ma 2 naczyniaki.1.taki typ. na szyi, a 2. w brzuszku. Ostatnie usg wykazało powiększoną wątrobę, a wyniki krwi - nadkrwistość. Od zeszłego roku ma podwyższony marker AFP, gdzie w grudniu spadł do normy-ok 9,a od maja znów podwyższony: ostatnie wyniki: 11, 15.4 i 15.2. Onkolodzy uważają, że w naczyniaku mogą być komórki nowotworowe albo same naczyniaki dają marker podwyższony, a Chirurdzy temu zaprzeczają. Od czego może być powiększona wątroba? Komu wierzyć i co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Patronaty