Agresja i alkohol w domu

Od 10 lat ojciec nie pije ale zneca sie nad nami psycicznie. wystarczy ze mu cos nie spasuje w naszym zachowaniu, mama wroci 10 min pozniej a juz jest awantura i straszenie ze siebie zabije albo dom wysadzi w powietrze, albo ze wszyskich wyzabija a potem siebie. ja juz od 3 lat nie musze tego znosic na co dzien bo mieszkam osobno ale w domu z tym tyranem zostala moja mama i mlodzsza siostra z mezem ...... jak moge uwolnic moja rodzine on niego zanim bedzie za pozno...?

Witam. Myślę, że siostra z męzem moze miec łatwiej i niech myślą o osobnym mieszkaniu. Trudniej może z mamą,ale trzeba ją wspierać i spytać czy chciałaby się wyprowadzić. Jest was wiecej, macie przewagę, mozecie wspólnie pomyśleć co można zrobic, gdzie mieszkać, jak i z kim. A tacie powiedzieć spokojnie, ze jest bardzo nerwowy, krzywdzi innych i powoduje to odwrócenie od niego więc moze pomyslałby o wizycie u specjalisty. Raczej gorzej sie nie zachowa na te słwoa aniżeli do tej pory.
Magdalena Brabec

Witam, proszę skorzystać z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W Dębicy: http://www.oik.debica.pl/index.php?what=strona&id=4 Może uzyskać tam Pani wsparcie psychologiczne i prawne lub do MOPS. Pani mama lub siostra mogą się zgłosić do ośrodka. Przemoc w domu, sytuację znęcania się zgłasza się na Policji, gdzie zostanie założona Niebieska Karta. Takie uprawnienia ma również MOPS, tylko nie wiąże się to z wniesieniem sprawy przeciwko ojcu. Przesyłam link, gdzie najdzie Pani więcej informacji: http://www.mops-debica.pl/p,100,informacja-z-realizacji-zadan-miejskiego-zespolu-interdyscyplinarnego-do-spraw-przeciwdzialania-przemocy-w-rodzinie
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl