Agresja, trudności w zasypianiu, ciągłe zmęczenie, ustawiczne chrząkanie

jak pomóc mężowi ma bardzo słabe nerwy i często wpada w furię, Staje się nieobliczalny bez względu na to w jakim miejscu się znajduje. Ostatnio napadło go w samochodzie w trakcie jazdy walił ręką w kierownicę.Mógł spowodować wypadek.Boimy się z nim wyjeżdżać bo nigdy nie wiemy co będzie Winą obarcza zawsze innych.Ostatnio nasila się u niego agresja, trudności w zasypianiu, ciągłe zmęczenie, ustawiczne chrząkanie, męczliwość, drażliwość, mam wrażenie wyczerpanie nerwowe-jak mu pomóc ???

WItam

Powinna Pani jak najszybciej sklonic meza do konsultacji psychiatrycznej, oczywiscie niezaleznie warto sparwdzic czy nie ma nadczynnosci tarczycy ktora moze powodwac nadmierna pobudliwosc nerwowa (oznaczenie z krwi TSH, fT3, fT4).

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga

Z pewnością jest to pewnego rodzaju zaburzenie osobowości. Co mógłbym doradzić Pani? Proponuję spróbować nakłonić męża do wizyty u terapeuty lub trenera.
Mąż musiałby nauczyć się kontroli swojego zachowania, emocji - swoich nerwów. Kłamstwo jest rodzajem obrony przed pewnymi konsekwencjami.
Proszę pamiętać, że przeprowadzona rozmowa na ten temat musi odbywać się bez wykazywania emocji i nerwów z pani strony. Jeśli takowe narosną - należy odstawić dialog z mężem na chwilę i wrócić gdy emocje opadną.
Z całego serca życzę Państwu powodzenia w rozwiązaniu problemu.