Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybuchy złości, rwanie włosów z głowy i autoagresja

Witam, mam problem, odkąd pamiętam ze spokojnej osoby potrafiłam wpaść w furię, towarzyszyły temu krzyki, płacz, rwanie włosów, ale od dłuższego czasu (mam 27 lat) w nerwach zaczynam bić się po ciele, czasem po głowie, zwykle kiedy nikt nie widzi, ale ostatnio wpadłam w furię kiedy jechałam samochodem ze swoim narzeczonym, już raz widział taką moją reakcję, więc nie wywołało to w nim oburzenia. Poza tym, wczoraj zaczęłam się okładać tłuczkiem do ucierania ciasta oraz pięściami po nogach, rękach.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Ryzyko samobójstwa w depresji

Witam serdecznie,
Masz problem z kontrolowaniem swoich emocji - szczególnie złości i gniewu. Kiedy pobudzenie nerwowe osiąga najwyższy punkt rozładowujesz je za pomocą autoagresji. Postaraj się przez pewien czas obserwować swoje reakcje fizjologiczne (tętno, odczuwanie ciepła itp) w momencie kiedy czujesz, że za chwilę wybuchniesz. Chodzi o to, aby wykryć tak zwane wczesne sygnały ostrzegawcze złości, aby móc w miarę szybko zareagować. Kiedy już rozpoznasz te sygnały, w momencie gdy się pojawią wykonaj ćwiczenie fizyczne, które szybko rozładuje napięcie (podskoki, pompki itp.)
Wykonuj również systematycznie ćwiczenia relaksujące.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Jak Pani widzi - z czasem nasilają się Pani reakcje i przestaje już Pani panować nad tym co się dzieje w chwili złości, chyba czas udać się do specjalisty

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy