Anoreksja u 25-letniego syna

Mam 25- letniego syna, który w ciągu 3 lat odchudził się z wagi 140 kg do 40 kg obecnie.Nie chce się leczyć, a ja obawiam się o jego życie, czy mogę mu jakoś pomóc.Gdzie się udać żeby w ramach NFZ zajęto się nim.On nie ma siły chodzić.Zrozpaczona matka Anna Lipiec.W-wa ul .Wrzeciono 3/27 tel.502-729-916 email jest do siostry.

Witam Panią serdecznie,
bardzo mi przykro z powodu takiej sytuacji.
W pierwszej kolejności powinna się Pani zwrócić do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o pomoc. Lekarz ten zobowiązany jest do wskazania odpowiedniego terapeuty w tej dziedzinie. Niestety, lekarzy zajmujących się ta wąską dziedziną, jaką jest anoreksja, jest niewielu a ramach NFZ, będzie musiała Pani długo czekać. Jeżeli jednak w czasie oczekiwania na wizytę wydarzy się coś złego lub pogorszenie stanu zdrowia, proszę dzwonić na pogotowie aby zabrano syna do szpitala, oczywiście on musi wyrazić na do zgodę. W szpitalu najszybciej uzyskałby pomoc na odbudowanie zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Proszę pamiętać, iż zaburzenia odżywiania, zawsze mają swoje podłoże w sferze psychiki. Musi z nim Pani bardzo dużo na ten temat rozmawiać i być dla niego wsparciem!
Życzę bardzo dużo zdrowia i wytrwałość.
Beyer-Wygońska Sylwa