Pomiar masy ciała i wzrostu u 2-letniego dziecka

Witam, Chciałam zapytać, czy masa ciała dziecka w wieku 2 lat równa 9 kg oraz wzrost 77 cm to już wynik prawie krytyczny? Wciąż szukamy rozwiązania, aby nasze dziecko zaczęło jeść, gdyż jedzeniem nie jest w ogóle zainteresowane. Jednak mamy także problem z tym, iż w dodatku od czasu do czasu zwraca treść pokarmową, którą uda nam się po wielu godzinach wreszcie przemycić. I tutaj też jak na razie bezskutecznie szukamy przyczyny. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam iwona@tyl.pl

Tak, dziecko jest dużo poniżej 3 centyla ze wzrostem i wagą i ta sytuacja wymaga reakcji. Koniecznie należy zgłosić się z dzieckiem do lekarza pediatry, może być potrzebana pomoc gastrologa lub/i poradni metabolicznej. Należy również udać się do doświadczonego dietetyka pracującego z dziećmi. Trudno określić przyczynę takiego stanu rzeczy bez dokładnego wywiadu z Państwem. Przyczyn może być bardzo wiele. Ważne jakie badania już Państwo macie wykonane by wiedzieć co dalej zrobić. Bez ustalenia przyczyny ciężko będzie ustalić ścieżkę postępowania. Czy wykonywaliście Państwo badania kału w kierunku pasożytów a w tym w szczególności gardia lamblia? Najlepiej z kilku próbek w dobrym laboratorium.

Witam Panią,
to że dziecko w wieku 2 lat waży 9 kg to jeszcze nie jest stanem do paniki ale to, że dziecko nie chce jeść lub po przyjęciu posiłku zwraca treść to jest bardzo niebezpieczne. Proszę o informację czy dotyczy to każdego rodzaju posiłków czy też jakiejś grupy pokarmów. Mimo tego, że mamy dużą odległość to chętnie Pani pomogę nawet zdalnie ale muszę mieć więcej danych. Może się Pani kontaktować ze mną na adres vita@hot.pl.
Beyer-Wygońska Sylwia