Zapotrzebowanie na kalorie a masa mięśniowa

Witam! Mam pytanie poniewaz waze 87 kg 185 cm wzrostu Stan bf 18% 90 w pasie i teraz nie wiem czy nabierać,masy czy chudnac bo jestem chudy ile wynosilo by moje zapotrzebowanie na dietę na mase mięśniową

Witam,

Najlepszym sposobem BF jest Pańska opinia gdy stanie Pan przed lustrem. Podana przez Pana wartość jest normą. Pańskie zapotrzebowanie w przypadku budowania masy ciała musi zostac przeliczone na podstawie określonego przez Pana treningu. W zależności od tego ile godzin w tygodniu postanawia Pan przeznaczyć na ćwiczenia, a także liczy się to na jaki rodzaj ćwiczeń wówczas oszacować można zapotrzebowanie energetyczne. Zdarzają się pacjenci u których wystarczy i 3000 kcal, ale są i tacy, którzy potrzebują 5000 kcal ze względu na bardzo dużą aktywność fizyczną. W przypadku budowania masy ciała nie możemy sobie pozwolić na ujemny bilans energetyczny,

Witam,
aby wyliczyć Pana zapotrzebowanie na dzienną ilość kcal, muszę mieć więcej danych. Przede wszystkim szczegółowy wywiad dietetyczny, czyli co Pan do tej pory zjada z dokładnością co do jakości i godzin posiłków oraz zakres, czas i częstotliwość ćwiczeń na siłowni.
Beyer-Wygońska Sylwia