Astma atopowa a odchudzanie

Witam nazywam się Kinga mam astmę atopową mam 162cm wzrostu ważę 62 kilo mam 18 lat mimo że mam wagę prawidłową to jestem nie zadowolona z swojego wyglądu tzn mam grube uda,łydki,kostki jak kołki,odstający brzuch oraz na biodrach chciałabym schudnąć ale dzięki chorobie nie mam do tego motywacji ciągle podjadam słodycze więc mam efekt jojo w miesiąc czasu przytyłam 7kilo i już od 4 miesięcy nie mogę schudnąć czy zastosowanie błonnika oraz tabletek Asumin mi pomogą

Proszę rozpocząć swoją dietę od zmian nawyków żywieniowych. Proponuję, żeby od dzisiaj postanowiła Pani, że nie spożywa słodyczy z wyjątkiem wybranego jednego posiłku w ciągu tygodnia. W kolejnym tygodniu proszę zwrócić uwagę na regularność posiłków. W 3 tygodniu proszę na kolację spożywać więcej białka niż węglowodanów.
Zachowanie takiego rytmu okaże się zdecydowanie bardziej skuteczne niż sięganie po tabletki czy suplementu. Proszę pamiętać, że to dodatki. Nie możemy spodziewać się efektów bazujących tylko na nich.
Błonnik proszę do diety włączyć w formie owoców - spożywanych najlepiej w pierwszej połowie dnia.

Pozdrawiam
Paulina Guziołek
Dietetyk Gdynia