Badanie cholesterolu u 65-latki

moje wyniki; cholesteror 248,1mg/dl cholesterol hdl 49,7mg/dl,trojglicerydy 275,6/mg/dl przyjmuję storvas 20mg staram się utrzymywać djetę i nadal mam zle wyniki .proszę o poradę

Dzień dobry,

Proszę z badaniami zgłosić się do lekarza, prawdopodobnie należy zmienić lek lub zwiększyć dawkę.
Co do innych zaleceń to w przypadku podwyższonego cholesterolu zaleca się:
- schudnięcie - jeśli wstępuje nadwaga
- zwiększenie aktywności fizycznej - codziennie 1 h spacer
- wprowadzić do diety sterole roślinne - słonecznik, sezam, oliwa z oliwek, olej lniany
- do pieczywa stosować oliwę z oliwek lub margarynę ze sterolami
- unikać spożywania wędlin tłustych, mielonek, pasztetów, salcesonów,
- na jakiś czas proszę zrezygnować z sera żółtego i dojrzewających.
- należy pić zieloną herbatę.