Bezpieczne odchudzanie 14-latki

jak mogę normalnie schudnąć, aby nic mi się nie stało? mam 14 lat, waże 53kg i mam wzrostu 1.60 bardzo prosze o porade.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest bardzo właściwa dla Ciebie. Nie widzę żadnej potrzeby odchudzania. Z dietetycznego punktu widzenia jest idealnie :) Maksymalnie mogłabyś schudnąć ok. 2-3 kg - jeśli Twoja masa ciała spadnie poniżej 50 kg - wtedy będziesz już mieć niedowagę - a jak na pewno wiesz - jest to niezdrowe. Jednakże nie ma sensu się odchudzać na siłę skoro masz idealną masę ciała. Ogranicz spożycie słodyczy i tłustych, smażonych produktów, a zwiększ aktywność fizyczną i spożycie produktów mlecznych, warzyw i owoców - to wystarczy! :)