Bezsenność a stosowanie Pramolanu

Witam, od tygodnia cierpię na bezsenność. Jest to mój trzeci tydzień urlopu (teoretycznie nie mam się czym stresować-ewentualnie kolejną nieprzespaną nocą). Od poniedziałku wracam do pracy. Od 2óch dni biorę PRAMOLAN (od neurologa na bezsenność - koleją wizytę mam dopiero w poniedziałek) jednak nie przynosi on żadnych efektów. Nie przysypiam w ciągu dnia. Męczy mnie kołatanie serca - szczególnie w nocy. Kładę się do łóżka o 22 - sen nie przychodzi - czytam książkę-dalej nic.

Polecam trening autogenny Schulza - Jacobsona. W jaki sposób go stosować dowie się Pani z Internetu.

Proszę też wypróbować taką metodę. W ciągu dnia, tak często jak sobie Pani o tym przypomni, proszę brać głębokie oddechy, tak ażeby poczuć nacisk wewnątrz klatki piersiowej. Oddycha Pani głęboko, proszę zrobić co najmniej 5 głębokich oddechów. Należy zaczerpnąć powietrza i następnie je wypuścić. Proszę tak robić wiele razy w ciągu dnia. To powinno pomóc na Pani kłopoty ze snem.

Wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Pramolan to lek z grupy leków przeciwdepresyjnych. Wykazuje działanie przeciwlękowe, uspokajające i poprawiające nastrój, ma natomiast słabsze właściwości przeciwdepresyjne. Podany w godzinach wieczornych ułatwia zasypianie.

W związku z tym zachodzi pytanie czy ma Pani jakieś inne objawy np. stany lękowe, depresję lub czy może Panią coś stresuje negatywnie coś o czym Pani nawet nie wie.

W mojej praktyce stosuję na bezsenność specjalistyczne nagrania terapeutyczne
do słuchania w łóżku zamiast tabletek.

Pozdrawiam serdecznie