Boję się, że drugi raz zostanę zraniona

Witam. Mam problem więc postanowiłam zwrócić się do Was. Byłam wczesniej z chłopakiem 2 lata. Zerwaliśmy i zaraz po nim poznałam nowego z ktorym jestem juz ponad 2 miesiecy. Przed związkiem spotykaliśmy się długo. Jestem z nim szczesliwa ale nieraz mam wątpliwości. Nie wiem czy może boję się drugi raz zostać zraniona. Poprzedni chlopak bardzo mnie zranił, oszukiwał, nawet po zerwaniu był nachalny, wyzywał mnie i nachodził, nie szanował. Obecny jest dla mnie bardzo dobry a ja i tak mam watpliwosci. Zaznaczę, że następują one gdy jestem sama. Na przykład jade do domu i mysle czy na pewno chcemy byc razem itd. Gdy jestem przy nim nie mam watpliwosci i wiem że chce z nim być nawet do końca życia. Z czego mogłoby to wynikać? Nie jestem jeszcze zakochana i on też nie, ale oboje planujemy ze sobą przyszlosc, tyle że gdy wracam nieraz do domu mam watpliwosci. Mam 23 lata on 27.

Dzień dobry,
Bardzo często kobiety zranione przez partnerów obawiają się następnych relacji i w takiej sytuacji jest to całkowicie zrozumiałe. Sądzę, że to kwestia czasu aby nabrała Pani zaufania do obecnego chłopaka. Jeśli odczuwa Pani taką potrzebę to może warto porozmawiać z nim o Pani obawach związanych z wcześniejszym doświadczeniem. Niestety nikt nie da Pani gwarancji na to, że historia się nie powtórzy, ale z Pani opisu wnioskuję że na ten moment nic nie zapowiada raniącego rozstania. Doradzałabym zachowanie spokoju oraz poczekanie na rozwój tego związku.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/