Nie potrafię być w długich, poważnych związkach - jak przełamać tą barierę?

Nie potrafię być w długich, poważnych związkach. Od roku jestem ze swoim chłopakiem w związku i od 2 miesięcy powstała w moim umyślę bariera. Strasznie się męczę kiedy muszę się z nim spotkać, rozmawiać, wolę robić w tym czasie coś innego. To nie jest tak, że pozwalam mu żyć w złudzeniu miłości i go wykorzystuje. Nie. Ja wiem, że go kocham, ale nie potrafię... Coś mnie blokuje. Jestem po 4 związkach i każdy kończył się zerwaniem z mojej strony. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, nie chcę go skrzywdzić, ale sama też się męczę. Kocham go, a jednocześnie czuję jakbym się dusiła i mnie to irytuje

Dzień dobry,
Niestety za mało mam informacji o Pani i doprecyzowanie problemu wymagałoby rozmowy. Polecam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, który poznałby bardziej problem i postawił hipotezy odnośnie źródeł. Istnieje taka możliwość, że z jakiś względów obawia się Pani zaangażowania i zobowiązań. Drugie przykładowe wyjaśnienie to takie, że obawia się Pani porzucenia i dlatego asekuracyjnie zrywa pierwsza. Skłonność do takich zachowań wykazują przeważnie osoby, które wcześniej zostały boleśnie odrzucone i to niekoniecznie przez partnera a np. rodzica i mogło to być odrzucenie dosłowne, ale też emocjonalne. Osoby po takim przeżyciu w dzieciństwie noszą w sobie schemat kogoś, kogo nie warto kochać i kogo należy porzucić. W związku z tym często unikają bliższych relacji lub szybko je kończą. Z pewnością są jeszcze inne hipotetyczne wyjaśnienia Pani zachowania, ale bez wywiadu mogę tylko wskazać na te dwa. Jest Pani bardzo młodą osobą i być może nie dojrzała Pani jeszcze do poważnego związku i taka gotowość przyjdzie z czasem. Mam nadzieję, że uda się Pani z obecnym chłopakiem kontynuować bycie razem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/