Boje się, że mój partner się ode mnie oddala

Moj partner uwielbia motory to jego największe hobby Boję się że zachwyci się super laska na motorze Pomiędzy nami jest różnica charakterów i zainteresowań ja jestem introwertykiem on bardziej rozrywkowy a ja cicha jak spotkaliśmy jego dawna znajoma to rozmawiali że dane jak najęci on nawet mnie nieprzedstawil jako swoja dziewczyne , głupio się czułam tylko stałam te 20 min i się uśmiechałam Jak byliśmy w kinie nawet mnie nie złapał za rękę bo wolał trzymać telefon Rozmawiałam z nim o tym to powiedział że przejmuję się głupotami powiedziałam mu że na początku było inaczej bardziej był czuły sam mnie chciał trzymać za rękę to stwierdził że nie pamięta tego

Dzień dobry,
Rozumiem Pani problem i duży niepokój z jakim się Pani zmaga, ale niestety mając tak mało informacji nie jestem wstanie wypowiedzieć się obszerniej na ten temat. Różnic między partnerami nie uznawałabym za problem, gdyż przeciwieństwa czasem lubią się przyciągać i jest sporo takich szczęśliwych par. W moim poczuciu obawa, że Pani partner "zachwyci się super laską na motorze" osadzona jest bardziej w Pani wyobraźni i karmiona lękiem, niż ma jakieś podstawy w rzeczywistości. Postawiła Pani hipotezę, że partner się oddala ale powinna Pani pamiętać o tym, że to tylko hipoteza która niekoniecznie musi znaleźć potwierdzenie. Pani obawy mogą być jak najbardziej słuszne, ale może też być tak że Pani partner na początku zabiegał o Pani względy a teraz przestał się starać, bo widzi że Pani zależy na nim. Istnieje też taka opcja, że cała ta sytuacja jest taką tylko w Pani przeżyciu, gdyż zależy Pani na chłopaku i obawia się Pani by go nie stracić. Doradzałabym długą i szczerą rozmowę z chłopakiem o Pani odczuciach. Jeśli to nie przyniesie efektu to zawsze można przeprowadzić eksperyment jak on się zachowa, gdy to Pani przestanie okazywać mu tak duże zainteresowanie. Mam nadzieję, że wszystko pomyślnie się zakończy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/