Ból prawej reki - co jest przyczyną?

Witam!!! Mam 27 lat mój problem polega na tym że od jakiegoś czasu boli mnie ręka oczywiście nie codziennie-wczoraj ponownie zaczęła mnie bolec prawa ręka gdy ból mino zaczęła mi drętwieć a także strasznie mnie piekła mogłam nią ruszać ale nie dłonią w ogóle nie miałam w niej czucia, mam także straszny ból w klatce piersiowej serce bije mi jak szalone, czym jest to spowodowane ????? i czy może mieć to jakieś objawy zakrzepicy pytam ponieważ ostatni rok strasznie dużo leków biorę hormony a także na zatoki zapalenie płuc bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :)
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Z wyżej wymienionymi objawami powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego. Mogą one m.in. wynikać z choroby zakrzepowej, w tym zatorowości płucnej, a ta spowodowana może być przyjmowaniem leczenia hormonalnego - jeśli dotyczy hormonów płciowych. Innym powodem mogą być zaburzenia rytmu serca bądź tachykardia zatokowa, które wymagają wyjaśnienia.
Potencjalnych przyczyn jest znacznie więcej-dla zróżnicowania niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie fizykalne, uzupełnione badaniami dodatkowymi.
Pozdrawiam