Bolesność brzucha u osoby z zespołem jelita drażliwego

Witam zwracam się z prośbą w sprawie mojej chorej mamy choruje na zespół jelita drażliwego.Mama ma mocne bóle bierze leki takie jak No-spa Tribux Duspatalin Neurotin Controloc 40.Bardzo cierpi Proszę o pomoc i diete co ma jeść bo się boi bo boli po jedzeniu z poważaniem córka Ewa prosze o o odpowiedz e-meil roza6805@wp.pl

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, dieta musi być dostosowana przede wszystkim do obecnej tolerancji posiłku. Pani Mama powinna wybierać produkty które powodują mniejszy dyskomfort i być mniej smażony, mniej solone i świeże. Zalecałbym także spożywanie dużej ilości błonnika celem polepszenia konsystencji kału i ułatwienia jego pasażu. Pozdrawiam