Brak energii i złe samopoczucie

Witam.Przez ostatnie 3 tygodnie nie czuję się najlepiej. Mało śpię, nie mam energii w dzień, dopiero na wieczór mi jej przybywa,również schudłam znacznie.Nie widzę sensu życia.Mimo, że mam wielu znajomych to czuję się samotna.W szkole jestem duszą towarzystwa, potrafię rozśmieszyć każdego.Jednak ostatnio nawet na to nie mam siły W sumie takie epizody mam od czasu do czasu..(od około 4-ch lat). Przypuszczam, że mają na to wpływ wydarzenia z przeszłości(głównie relacje z rówieśnikami)

Dzień dobry!
Przyczyna Pani trudności może tkwić w psychice lub mogą one mieć podłoże somatyczne, np. hormonalne. Zdecydowanie warto udać się do lekarza, zrobić badania, a następnie do psychiatry. Być może w szkole jest dostępny psycholog, z którym mogłaby Pani porozmawiać? Przede wszystkim proszę nie lekceważyć trudności i poszukać pomocy!
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Opisane objawy mogą wskazywać na depresję, dlatego jeśli pojawiają się także myśli rezygnacyjne, należy jak najszybciej podjąć konsultację psychiatryczną. Z podobnymi objawami można sobie poradzić pod warunkiem rozpoczęcia leczenia (farmakoterapia, psychoterapia).