Brak koleżanek i uczucie bez wzajemności u 26-latki

Witam!Mam na imię Katarzyna.Nigdy nie miałam koleżanek i nie usłyszałam dobrego słowa dlaczego ja nie mogę mieć koleżanek?A na dodatek zakochałam się w facecie który był dla mnie nie miły i trwa to już z parę lat jak mam się od kochać.

Witam Panią,
Czytam że jest Pani rozczarowana, samotna i potrzebująca uwagi i szuka Pani pomocy - proszę udać się po profesjonalna pomoc do pychologa/ psychoterapeuty. Zapewne szukając pomocy wierzy Pani na razie nieświadomie :) że może być Pani inaczej - lepiej ? Serdecznie pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

Witam serdecznie. Z Pani maila widać jak wiele trudnych uczuć Pani przeżywa opisując swoje relacje lub raczej ich brak. Z drugiej strony też widać Pani duże pragnienie zmiany, chęć związania się z odpowiednią osobą, która Pani nie zrani. Jedynym rozwiązaniem jakie tutaj widzę jest wizyta u psychoterapeuty, który pomoże Pani zrozumieć z czego wynikają Pani trudności w relacjach, dlaczego się Pani wiąże z raniącymi ludźmi oraz jak można pomału próbować to zmieniać. Uważam, że im wsześniej Pani podejmie decyzję o podjąciu psychoterapii tym lepiej. Powodzenia. MDanielewicz