Brak koncentracji i trudności w skupieniu się a brak witamin

Witam, Od mniej więcej miesiąca zmagam się z brakiem koncentracji i z trudnością w skupieniu się. Czasem trudno mi złożyć jakieś sensowne zdanie bo ciągle brakuje mi jakiegoś słowa - po prostu nie mogę się skupić. Zastanawiam się, czy to wynik braku którychś witamin, może żelaza? Mam też trudności w zapamiętywaniu. Pozdrawiam serdecznie

Witam
Aby stwierdzić czy brak jest witamin lub mikroelementów potrzeba badań , które są drogie i wymagają czasu. Aby sobie samemu pomóc proszę wdrożyć odpowiednią dietę bogatą w pokarmy z dużą ilości witamin z grupy B oraz żelaza i nie tylko , bo tylko kompleksowe zaopatrzenie organizmu da pani odpowiedni efekt bez nadmiernych ilości, bo z witaminami nie wolno przesadzać , nadmiar tez jest niewskazany. Proszę w internecie znaleźć ćwiczenia na koncentracje i pamięć - są darmowe fora, na które warto sie zapisać. Powodzenia i pozdrawiam

Mgr Adam Horak Psycholog

Teoretycznie przyczyny problemów z koncentracją lub pamięcią mogą być wielorakie i trudno to ustalić bez wywiadu lekarskiego. Mogą mieć podłoże neurologiczne, hormonalne. Mogą być objawem depresji, ale w tym wypadku musiałyby jeszcze występować: długotrwale obniżony nastrój, spadek aktywności życiowej, bezsenność spadek łaknienia i libido dłużej niż przez dwa tygodnie, znacznie utrudniając normalne funkcjonowanie. Osłabienie koncentracji i pamięci może być również skutkiem niedawnego przebycia poważnej choroby somatycznej, np. grypy, skutkiem ubocznym zażywania niektórych leków (np. neuroleptycznych), wynikiem przemęczenia lub długotrwałego stresu. Proszę spróbować zażywać któryś z preparatów magnezowych i zadbać o higienę życia psychicznego: aktywność fizyczna, sen, kontakty społeczne i w miarę potrzeby skonsultować się z lekarzem.