Brak poczucia rytmu muzyki

Witam, chciałbym zapytać odnośnie dolegliwości jaką jest brak poczucia rytmu muzyki. Co w takim przypadku jest nie tak w organizmie człowieka, czy można w jakiś sposób naprawić ten problem ? Czy jest to dziedziczne, a jeśli tak, to jakie jest prawdopodobieństwo dziedziczenia ?

W kwestii talentów- takich jak np uzdolnienia plastyczne czy muzyczne- trudno mówić o wadzie, a raczej o braku talentu. Warto jednak pamiętać, ze pewne umiejętności można ćwiczyć, podobnie jak brak talentu przynajmniej częściowo zrekompensować pewną wiedzą (np dotycząca muzyki).

Ogólnie brak poczucia rytmu może wynikać po prostu z braku predyspozycji, czy talentu w tym zakresie. Jeżeli mówimy o poczuciu rytmu np. w tańcu - wtedy można przypuszczać, iż jest pewien problem koordynacji psychomotorycznej. Swoją koordynację możemy jak najbardziej ćwiczyć i trenować. Nie jest to dziedziczne. Pozdrawiam.