Jak pozbyć się poczucia, że nic nie lubię robić?

Witam, mam następujący problem, otóż dręczy mnie poczucie że nic nie lubię robić, nic nie sprawia mi przyjemności i nic nie potrafi mnie wciągnąć na tyle by stało się moją pasją. Próbowałem różnych rzeczy, i szybko się nimi nudziłem. Skończyłem nawet liceum plastyczne i według opinii innych jestem zdolny w tej dziedzinie, ale prawda jest taka że nie lubię tego robić, nawet męczy mnie to, czuje się po prostu martwy. robię najchętniej rzeczy nie wymagające akcji, np słuchanie muzyki, rozmyślanie.

Witam Pana Serdecznie,

Proszę zaakceptować u siebie to poczucie.

Myślę, ze pomocna byłaby dla Pana rozmowa z psychologiem, w czasie której mógłby Pan dotrzeć do przyczyny obniżonej energii i nastroju u Pana.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu.

Życzę Panu wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana. Na podstawie Pana opisu wnioskuję, że opisany problem towarzyszy Panu od dłuższego czasu, ale być może nie od zawsze. Mam na myśli, że być może za tego typu postawą, uczuciami stoją jakieś konkretne doświadczenia. Po Pana opisie trudno mi wywnioskować czy próbował Pan szukać pomocy u jakiegoś specjalisty. To poczucie bycia jakby "martwym" może wynikać z doświadczeń o charakterze traumatycznym. To takie wydarzenia, które przychodzą w życiu człowieka nagle, niespodziewanie. Wywołują uczucie przerażenia i bezsilności. Ich siła mimo upływu czasu może nie słabnąć. Jednak to tylko moja hipoteza. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Wykonał Pan pierwszy krok pisząc na tym portalu. Proszę wykonać kolejny. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Szanowny Panie,

mnie ciekawość zawsze motywowała najbardziej, dlatego ukończyłam dwa magisterskie fakultety: Stosunki Międzynarodowe i Psychologię Kliniczną.

Jako psycholog wiem, że każdy ma swoje powody, dla których wstaje rano z łózka i każdego dnia robi krok do przodu.

Proszę zastanowić się nad trzema filarami automotywacyjnymi: wizji, czyli tego co chce Pan w życiu robić, intencji, czyli dlaczego chce Pan to robić i konkretnych celów, które muszą być zrealizowane, aby wizja nie pozostała tylko w sferze fantazji. I po prostu proszę to robić. Za tym będzie kryła się nagroda. Proszę zapisać na kartce to, co chce Pan zrobić, bo cele tego potrzebują, one porządkują działanie, są jak drogowskazy.
Byłoby dobrze, gdyby były one dla Pana wyzwaniem, tj. nie będzie łatwo ich zrealizować.

Trzymam kciuki aby się Panu udało!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam serdecznie,

pewnie to Pana martwi, że trudno na dłuższą metę czerpać z czegoś satysfakcję. To może dezorganizować życie.
Dlatego uważam, że dobrze że postanowił się Pan zająć swoim problemem. Obawiam się, że nie dostanie Pan tutaj odpowiedzi, jak to zrobić, bo kwestia jest skomplikowana i wymaga pogłębionej diagnozy. Zachęcam do skorzystania z konsultacji u doświadczonego psychoterapeuty. Pewnie konieczne będzie podjęcie terapii, ale warto

Pozdrawiam ciepło i życzę samych dobrych zmian

Urszula Sokalska-Goleń
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl