Dlaczego lubię zwracać na siebie uwagę?

Czyli moze mi Pan/Pani pomoc. Nie wiem co sie ze mna dzieje moje zachowanie nie zawsze jest logiczne Otorz lubie zwracac na siebie uwage otoczenia przwz prowokowanie ludzi do agresywnego zachowania w stosunku do mnie, po przez komentaze w stylu angielskie pudingi albo chory narod o anglikach gdy zaczynaja mnie wyzywac ciesze sie ze znajduje sie w centrum uwagi. Gdy w pracy zrobie cos zle zawsze wmawiam sobie ze popelnilem blad z winy kogos innego a nie samego. Co mi moze dolegac? Dziekuje

Pana pytanie świadczy o tym, że zrobił Pan pierwszy krok w kierunku zmiany - uświadomił sobie pewien wzorzec zachowania i zauważył jego konsekwencje dla swojego życia. Gratuluję!
Opisane przez Pana zachowania mogą wskazywać na problemy z poczuciem własnej wartości, trudności w funkcjonowaniu społecznym lub nieprawidłowości w obszarze osobowości. Jednak ewentualna diagnoza może zostać postawiona dopiero po omówieniu Pana funkcjonowania w różnych obszarach, sposobu przeżywania świata oraz dokładnemu przyjrzeniu się relacjom, w których Pan był i jest.
Jeśli jest Pan ciekaw siebie i ma Pan motywację do zmiany, to dobrym krokiem będzie osobisty kontakt z terapeutą.
Życzę powodzenia!

Wyobrażam sobie, że musi być Panu trudno nawiązywać relacje z otoczeniem. Pana zachowanie, o ile dobrze wnioskuję z opisu jest w gruncie rzeczy agresywne oraz prowokujące agresję. Jeśli chciałby się Pan dowiedzieć po co jest Panu ta agresja i dlaczego lubi Pan ją prowokować, to sugeruję kontakt z psychologiem. Nie sadze jednak, by rozpatrywanie Pana trudności od razu w kategoriach "dolegliwości" było zasadne. Proponuję najpierw skonsultować się z psychologiem, o ile będzie to konieczne odbyć więcej niż jedną wizytę. Wtedy na pewno uzyska Pan dla siebie więcej przydatnych informacji.

http:/www.gabinetzmian.pl

Najważniejsze, to odpowiedzieć sobie na pytanie co Panu daje takie zachowanie, jakie emocje wyzwala, co leży u jego podłoża. To dobrze, że sam Pan zauważył, że coś jest nie tak i że trzeba to zmienić. To pierwszy krok do sukcesu. Natomiast obawiam się, że nie będzie Pan sobie w stanie sam z tym poradzić. Potrzebna tu jest rozmowa ze specjalistą, któremu będzie Pan mógł szczegółowo opowiedzieć o opisanych sytuacjach oraz tym, co wtedy pan czuł. Zachęcam zatem do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam pana do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą, który postawi pełną diagnozę i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Jeżeli chce pan zrozumieć skąd się bierze agresywne zachowanie w stosunku do innych i chce je pan zmienić zalecam psychoterapię. Pozdrawiam.

Witam,
Proponuję aby ze swoim problemem zgłosił się Pan do psychoterapeuty lub psychologa. Zwracanie na siebie uwagi to nic złego. Natomiast ważne jest w jaki sposób Pan to robi i o tym trzeba było porozmawiać ze spacjalistą.
Życzę powodzenia. Pozdrawiam,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl