Jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn?

Od jakiegos czasu,jak jestem na dworze,na przystanku,na spacerze idac na spacer ,widze dziewczyne na dworze,miescie,na przystanku,jak chce zagadac podejsc i zagadac mam strach,nigdy nie wiem jak zagadac do dziewczyny. JESTEM NIESMIALY .Nigdy nie miałem dziewczyny, ponieważ jestem zbyt nieśmiały, aby jakąś poderwać. Nie wiem jak z nimi rozmawiać, denerwuję się przy każdej próbie zagadania do kobiety. Co robić? Jak pokonać swój lęk?Jak zagadac do dziewczyny.

Witam serdecznie i proponuję,by zaczął Pan od zbudowania poczucia większej pewności siebie i zobaczył własną wartość,czy to pod opieką psychologa,czy też przez otaczanie się osobami,które Pana lubią i doceniają.Taka nieśmiałośc jest najczęściej skutkiem złych doświadczeń z przeszłości/dzieciństwa,w którym dziecko jest częsciej karane i zawstydzane,niż chwalone/.Najlepiej więc skorzystać z pomocy fachowca:psychologa lub psychoterapeuty,który pomoże Panu uwolnić się od dawnych doświadczeń i będzie towarzyszył aż do momentu,gdy poczuje się Pan wystarczająco pewny własnej wartości.Można poprosić o takie skierowanie u swojego lekarza rodzinnego.
Serdecznie pozdrawiam

Witam Pana. Mam takie przypuszczenie, że Pana problemy z nieśmiałością i lękiem w kontaktach z kobietami mogą mieć źródło w Pana wcześniejszych doświadczeniach. Z natury jesteśmy istotami społecznymi i czujemy się bezpiecznie z innymi. Warto sprawdzić czy za Pana trudnościami nie stoją konkretne doświadczenia. Kolejnym aspektem, który przychodzi mi do głowy po przeczytaniu Pana postu to, że te trudności mogą być związane z Pana poczuciem wartości i samooceną. Proponuję by Pan sprawdził moje hipotezy w bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Właściwa diagnoza zwiększa szansę na skuteczną pomoc. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/