Brak rezultatów po 3 miesiącach ćwiczeń

Ćwiczę 4 razy w tygodniu od 3 miesięcy jednak nie widzę żadnych efektów, kiedy mozna się spodziewac zmian i utraty wagi?Obecnie ważę 64 kg i mam 170 wzrostu.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poza ćwiczeniami do osiągnięcia efektów niezbędna jest też dieta. Należy także pamiętać, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Dlatego też pomimo braku spadku wagi powinna Pani obserwować choćby niewielkie zmiany w wyglądzie fizycznym.

Witam serdecznie,

Trudno jest mi określić w tym momencie jaki jest powód braku efektów Pani starań. Być może dieta jest źle zbilansowana, kaloryczność jadłospisu za niska lub za wysoka. Podaje Pani zbyt mało informacji na swój temat aby ustalić przyczynę. Jeżeli z dieta jest wszystko w porządku a ćwiczenia są wystarczająco intensywne to być może na efekty po prostu trzeba czasu. Mogę Pani pomóc ale muszę wiedzieć co Pani zjada, jakie ilości, jakie są odstępy miedzy posiłkami itp oraz ile czasu poświęca Pani na ćwiczenia. To wszystko może Pani mi opisać w mailu. Ja zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk