Brak satysfakcji ze związku z mężem i trudności w opanowaniu emocji

witam nie radze juz sobie z nerwami.mam sliczna coreczke,ale denerwuje mnie strasznie zachowanie meza ktory sie nami kapletnie nie zajmuje.widzi tylko swoja rodzine.ja jestem zla i wsztttko zle robie.dochodzi juz do tego ze ja nie panuje nad emocjami i wubucham gniewem.prosze o pomoc.ewa

Warto zgłosić się do psychologa i przepracować trudności w panowaniu nad emocjami. Na pewno jednymi z przyczyn sa zmiany w funkcjonowaniu rodziny (od czasu pojawienia się maluszka), nowe obowiązki i obciążenia, ale także brak wsparcia męża, dystans i podważanie Pani poczucia własnej wartości i pewności siebie. Dobrym pomysłem byłaby także terapia małżeńska. Być może jeśli nie ma możliwości skorzystania z pomocy w gabinecie (ze względu na czas i opiekę nad córeczką) można rozejrzeć się za gabinetami świadczącymi usługi online.

Witam,
Może w związku z tym, że jak pani pisze "mąż się wami nie interesuje", spróbować z nim o tym porozmawiać, że jest pani przykro, powiedzięć mu co pani czuje w związku z jego brakiem zainteresowania. Może dobrze by było też spróbować uczestniczyć w jego życiu rodzinym z jego rodziną.
Pozdrawiam

Wybuchy nerwów mogą być spowodowane przeciążeniem, niestabilną gospodarką hormonalną (jeśli minął krótki czas po porodzie) i/lub rozczarowaniem tym, jak funkcjonuje Państwa świeżo poszerzona rodzina.
Myślę że o wszystkim warto najpierw porozmawiać z mężem (jeśli trudno zebrać myśli i nie wybuchnąć, może napisze Pani "list"?). Jeżeli mąż nie będzie chciał lub potrafił zmienić zachowania, polecam terapię małżeńską.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/