Stosowanie tabletek może przyczynić się do znacznego rozwoju cellulitu. Niestety zmiana tabletek nie pomoże jeżeli ma Pani takie skłonności.
Witam
tabletki zawierające hormony mają duży wpływ na pogorszenie cellulitu. Dodatkowo powodują zatrzymanie wody w organizmie. Niezależnie od postaci przyjmowanych hormonów ( tabletki, plastry ) oraz ich dawek, zawsze będą one miały niekorzystny wpływ na cellulit.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Tabletki antykoncepcyjne znacznie wpływają na rozwój cellulitu, szczególnie u osób, które już wcześniej przejawiały ku temu pewne skłonności. Niestety zmiana preparatu nie zawsze, albo wręcz rzadko może pomóc. Jeżeli chodzi o zwalczanie cellulitu, to jest sie go stosunkowo trudno pozbyć.
Skuteczne metody to dieta i ruch. Jeśli chodzi o dietę to stosuje się dietębogatobłonnikową. W redukcji cellulitu przydatne są obie frakcje błonnika. Pokarmy, w których znajduje się duża ilość błonnika są to: brązowy ryż, jabłka, cytrusy i grube kasze. Pomocne może być też odstawienie tabletek, ale wtedy musiałaby Pani wraz z partnerem poszukać innej skutecznej metody zapobiegania ciąży. Zwalczyć cellulit można też za pomocą masaży. Wspomagają one krążenie krwi i ułatwiają odpływ limfy. Można zastosować specjalne kremy i balsamy, które należy wmasowywać w skórę kilka razy dziennie po około 2-3 minuty. Na pewno przy pojawieniu się już niewielkiego cellulitu należy działać szybko i zdecydowanie. W przeciwnym razie może dojść do powstania tzw. skóry materacowej, której nie da sie praktycznie już usunąć, często nawet przy pomocy zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Poza tym, jeśli tradycyjne, domowe metody nie pomagają, w redukcji cellulitu pomocne mogą okazać sie metody z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich np. ultradźwięki, mezoterapia, laser, vacuum czy tzw. body wrap.
Cellulit nazywany jest potocznie skórką pomarańczową. Właściwa medyczna nazwa schorzenia to lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych. Do objawów należy nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Cellullit praktycznie nie występuje u mężczyzn. Cellulit nie jest uważany za chorobę, ale za defekt estetyczny.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak pozbyć się cellulitu – odpowiada Mgr Katarzyna Mazowska
- Cellulit i niedowaga – odpowiada Katarzyna Podrażka-Kurcewicz
- Cellulit u 31-latki – odpowiada Lek. Ewa Rybicka
- W jaki sposób można pozbyć się cellulitu? – odpowiada Lek. Ewa Rybicka
- Sposoby na skuteczne pozbycie się cellulitu – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Sposoby na pozbycie się cellulitu – odpowiada Lek. Ewa Rybicka
- Czy bańka chińska jest skuteczna w walce z cellulitem? – odpowiada Lek. Krzysztof Ziemczyk
- Dieta na cellulit – odpowiada mgr Anna Sajdakowska (Kacperska)
- Dieta a cellulit – odpowiada Lek. Ewa Rybicka
- Nasilenie cellulitu a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
artykuły
Cellulit - objawy, przyczyny i zwalczanie pomarańczowej skórki
Cellulit, czyli grudki i nierówności na skórze prz
Zabiegi medycyny estetycznej w ciąży. Czy są bezpieczne?
Zabiegi medycyny estetycznej w ciąży to temat wokó
Medycyna estetyczna - jakie problemy pozwala zwalczyć? Czy jest skuteczna?
Zabiegi medycyny estetycznej zostały stworzone z m