Cellulit po stosowaniu tabletek Ovulastan

Witam,mam 26 lat a mój problem dotyczy cellulitu. Obecnie biorę tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Ogólnie tabletki biorę już kilka lat. Od kilku miesięcy zauważyłam ogromny wzrost cellulitu na swoich nogach, gdzie wczesniej nie mialam az takich problemów i bardzo szybko to postępuje. Zastanawiam się czy przyczyną tego moga byc tabletki. Chcę podkreślić ze  mam dietę lekkostrawną, do pracy jezdzę najczęściej rowerem, oprócz tego tańczę i nie siedzę godzinami na kanapie przed telewizorem, Dluzej siedze tylko w pracy mam  pracę w biurze. Lekarz zalecił zmianę na t. TRIQUILAR. Proszę o opinię. Pozdrawiam.

Witam
tabletki zawierające hormony mają duży wpływ na pogorszenie cellulitu. Dodatkowo powodują zatrzymanie wody w organizmie. Niezależnie od postaci przyjmowanych hormonów ( tabletki, plastry ) oraz ich dawek, zawsze będą one miały niekorzystny wpływ na cellulit.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Magdalena Mroczek

Tabletki antykoncepcyjne znacznie wpływają na rozwój cellulitu, szczególnie u osób, które już wcześniej przejawiały ku temu pewne skłonności. Niestety zmiana preparatu nie zawsze, albo wręcz rzadko może pomóc. Jeżeli chodzi o zwalczanie cellulitu, to jest sie go stosunkowo trudno pozbyć.

Skuteczne metody to dieta i ruch. Jeśli chodzi o dietę to stosuje się dietębogatobłonnikową. W redukcji cellulitu przydatne są obie frakcje błonnika. Pokarmy, w których znajduje się duża ilość błonnika są to: brązowy ryż, jabłka, cytrusy i grube kasze. Pomocne może być też odstawienie tabletek, ale wtedy musiałaby Pani wraz z partnerem poszukać innej skutecznej metody zapobiegania ciąży. Zwalczyć cellulit można też za pomocą masaży. Wspomagają one krążenie krwi i ułatwiają odpływ limfy. Można zastosować specjalne kremy i balsamy, które należy wmasowywać w skórę kilka razy dziennie po około 2-3 minuty. Na pewno przy pojawieniu się już niewielkiego cellulitu należy działać szybko i zdecydowanie. W przeciwnym razie może dojść do powstania tzw. skóry materacowej, której nie da sie praktycznie już usunąć, często nawet przy pomocy zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Poza tym, jeśli tradycyjne, domowe metody nie pomagają, w redukcji cellulitu pomocne mogą okazać sie metody z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich np. ultradźwięki, mezoterapia, laser, vacuum czy tzw. body wrap.

Cellulit nazywany jest potocznie skórką pomarańczową. Właściwa medyczna nazwa schorzenia to lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych. Do objawów należy nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Cellullit praktycznie nie występuje u mężczyzn. Cellulit nie jest uważany za chorobę, ale za defekt estetyczny.