Chcę schudnąć 12 kg w 12 tygodni. Jak osiągnąć sukces?

Witam, mam 20 lat, 170 cm wzrostu, ważę ok. 67 kg. Bardzo zależy mi, aby schudnąć ok.12 kg w 12 tygodni, czyli redukcja 1 kg na tydzień. Jestem osobą aktywną, prowadzę bardzo intensywne życie, do tego biegam codziennie pół godziny. Staram się jeść 5 posiłków dziennie. Moja dieta składa się głównie z duszonych warzyw, ryb, oliwy z oliwek, maksymalnie do dwóch owoców dziennie, płatków i naturalnych jogurtów. Piję zieloną herbatę i ok. 1,5 litra wody w ciągu dnia.

Mój dzienny jadłospis: 1) 100 g płatków z niskotłuszczowym mlekiem bądź naturalny jogurt, kawa z kostką cukru; 2) owoc - przeważnie: jabłko, mango, arbuz, pół banana,truskawki, ananas; 3) 100 g ryby, 4 oliwki, pół pomidora; 4) sok ze świeżych owoców; 5) sałata, brokuły, marchewka, szpinak, kukurydza z ziemniakiem bądź jajkiem i chilli.

Czy taka dieta pomoże osiągnąć mi cel i utrzymać ciągłą redukcję wagi do 12 tygodnia? Powinnam poświęcić więcej czasu na bieganie? Może wykonywać też inne ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową? Czy dodać jakieś produkty do swojej diety, czy wyeliminować? Z góry dziękuję za pomoc!

20 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według BMI wskazuje na normę, dlatego nie musisz się odchudzać. Jeśli jednak odczuwasz taką potrzebę i źle się czujesz w swoim ciele możesz zrzucić parę kilogramów. Według mnie 12 kg w Twoim przypadku to zbyt duży ubytek masy ciała, mimo to Twoje BMI będzie nadal w normie. Nie powinnaś jednak przekraczać tej ilości kilogramów.

Twój plan odchudzania (dieta+ ćwiczenia fizyczne) jest prawidłowy, z paroma wyjątkami. Spożywasz bardzo mało produktów zbożowych (tylko na 1 posiłek), powinnaś wiedzieć, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu i efektownego ubytku masy ciała, nasz organizm powinien otrzymywać wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach, czyli około 55% energii powinny stanowić węglowodany (zwłaszcza złożone: kasze, makarony i pieczywo pełnoziarniste, ryż oraz proste, takie jak owoce), 15% energii to białka (roślinne: warzywa strączkowe i zwierzęce; chude mięso; drób; ryby; jaja; chude produkty mleczne) oraz 30% energii powinny stanowić tłuszcze (roślinne: oliwa, oleje, orzechy i nasiona).

Więcej dowiesz się z artykułu poświęconego prawidłowym nawykom żywieniowym, dzięki którym osiągniesz pożądaną masę ciała http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Bieganie jest bardzo dobrą dziedziną sportu, która kształtuje całe ciało. Możesz do tego dodać ćwiczenia angażujące tylko wybrane partie ciała np. brzuch, znajdziesz je na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam