Chęć poprawy sylwetki dzięki sterydom u dziewczyny chorej na depresję

Dzień dobry. Mam problem typu że moja dziewczyna cierpi na depresję chodzi do psychologa bierze leki ale teraz sobie wybiła do głowy że aby lepiej się czuć i być szczęśliwą chce poprawić swoją sylwetkę na siłownię dzięki sterydą. Jakie mogą być tego konsekwencje i jak jej to wybić z głowy. Bo kdy tylko jej mówię że to szkodliwe i złe to zaraz mnie atakuje wpada w histerie i mówi mi że ja nic nie rozumiem.

Dzień dobry!

Nieracjonalne, niemądre i szkodliwe pomysły na zmienianie swojego ciała - np. sterydy, katorżnicze ćwiczenia, nazbyt restrykcyjna dieta, operacje plastyczne itp. - zazwyczaj wiążą się z niską samooceną, kompleksami. Często wynikają one właśnie z depresji, której elementem może być także dysmorfofobia - zaburzenie umiejętności obiektywnej oceny swojego wyglądu, przypisywanie sobie szczególnej brzydoty, wad, których nie zauważa nikt inny. Z pewnością dziewczyna powinna rozmawiać na ten temat ze swoim psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Witam!
Z tego co pan opisuje o swojej dziewczynie wynika, ze dziewczyna chce coś załatwić tzn, zagłuszyć w sobie z czym się nie zgadza, czego nie akceptuje i przez to nie czuje się tak, jakby tego pragnęła. To niezbyt dobry sposób na poprawienie sobie nastroju. Chodzenie na siłownie i branie sterydów to niedobry pomysł. Samo chodzenie na siłownie może poprawić lepsze postrzeganie siebie, natomiast sterydy spustoszą organizm, wpływają na gruczoły dokrewne ale przede wszystkim na serce i zwiększają poziom agresji. Nie warto.
Pozdrawiam