Co zrobić, jeśli dziewczyna wykazuje tendencje do zachowań odmiennych niż u innych ludzi?

witam proszę o poradę co robić jeśli moja dziewczyna wykazuje tendencje do zachowań odmiennych niż u innych ludzi w sytuacjach normalnego życia codziennego? gdzie inni zachowują spokój i opanowanie moja dziewczyna wpada w panikę i płacz? co można w tej sytuacji zrobić oraz gdzie udać się o pomoc w diagnozie problemu? dziękuję za odpowiedź

Z opisu wynika, jakby Pana dziewczyna przeżywała silniejsze emocje w niektórych codziennych sytuacjach. To, co można zrobić, to nie "podkręcać" jeszcze tych emocji nakazując uspokojenie, tylko spróbować na spokojnie dopytać co się z nią dzieje.

Bardzo dobrym pomysłem będzie też umówienie się na spotkanie z psychoterapeutą, który pomoże Pana dziewczynie zrozumieć co się z nią dzieje w takich sytuacjach oraz jak sobie wtedy radzić.

Pozdrawiam!