Depresja i chorobliwe dążenie do doskonałości

Ja wiem że nie warto brać sterydów sam chodzę na siłownię i zażywam tylko odżywki które mogę kupić w sklepie sportowym. Moja dziewczyna dla mnie wygląda pięknie często jej to mówię ale przez tą depresję chyba ona mi nie wierzy. Tłumaczy mi to że dąży do doskonałości. Ona ma 176 cm wzrostu i waży 64 kilo jak dla mnie idealnie. Staram się jak mogę Jej to wybić z głowy ale to się zaraz sprowadza do kłótni z Jej strony i jeszcze zaczyna płakać gdy mówię że Jej tego nie załatwię. Nie wiem co robić.

Może warto żeby skorzystała z pomocy psychologa i przyjrzała się swojej samoocenie, poczuciu wartości i pewności siebie. Jakieś emocje czy deficyty z wcześniejszych etapów życia i relacji, mogą wpływać na jej obecne patrzenie na siebie. Przepracowanie ich pozwoli na uwolnienie się i zmianę myślenia o sobie. Panu także polecałbym psychoterapię, jeśli choruje Pan na depresję.

Witam!
Pisze Pan o depresji. Nie wiem, czy mam przez to rozumieć, że Pana dziewczyna ma zdiagnozowaną przez lekarza depresję, czy też potocznie tak Pan nazywa jej nastrój? Dla depresji charakterystyczne jest, że spostrzega się siebie, świat i przyszłość w czarnych barwach. Pomimo Pana starań, może Pan tylko na chwile zmienić nastrój swojej dziewczyny. Jej potrzebna jest systematyczna praca terapeutyczna nad błędnymi przekonaniami, które ma na swój temat. Proszę jej zaproponować skorzystanie z takiej formy pomocy.
Pozdrawiam!