Ciągłe rozdrażnienie, smutek, napady złości i płaczu oraz przygnębienie

Dobry wieczór.Od 5 lat moje życie toczyło się w sposób bardzo skomplikowany.Ale byłam bardzo szczęśliwą osobą.Straciłam to wszystko.Od prawie roku moje życie to wegetacja.Wstaje rano bo muszę,wszystko wyprowadza mnie z równowagi ,ciągłe rozdrażnienie.smutek ,brak chęci do wszystkiego włącznie z pracą.Napady płaczu,napady złości ,wieczne przygnębienie.I minął prawie rok od smutnych zdarzeń z mojego życia,zamiast lepiej mam wrażenie że jest gorzej.Co mi dolega ? Co robić? Psychoterapia nie pomogła

Witam serdecznie,

psychoterapia czasem potrzebuje nieco więcej czasu żeby pomóc. Mam wrażenie, że objawy wskazują na zaburzenia depresyjne. Czy po nie przeżytej żałobie? Nie pisze Pani co w Pani życiu doprowadziło do takiego Pani stanu. Proszę nie ustawać w szukaniu pomocy - może inny psycholog? Może lekarz psychiatra? Proszę nie ustawać w szukaniu pomocy - taki stan nie może trwać jest nie do wytrzymania.

Pozdrawiam serdecznie A.R.

Psychoterapia jest procesem długoterminowym, w którym najważniejsza jest - oparta na zaufaniu- relacja z terapeutą. Osobiście polecam doświadczonego specjalistę, wykwalifikowanego w nurcie psychodynamicznym. Warto również skonsultować się z doświadczonym lekarzem psychiatrą, gdyż część zaburzeń emocjonalnych leczy się, łącząc farmakoterapię z psychoterapią. Proszę nie zrażać się do psychoterapii, tylko poszukać specjalisty, któremu Pani zaufa, a następnie wytrwać w procesie.