Niska samoocena i brak akceptacji własnej orientacji seksualnej u osoby homoseksualnej

Witam mam 25 lat. Jestem osobą homoseksualną. Nie potrafie się z tym pogodzic, a co za tym idzie samemu się za akceptowac. Moja samoocena jest niska, czuję się nie potrzebny światu. Od 17 roku życia od kąd się przyznałem kolegom moje życie to wegetacja. Próbowałem znaleźć odpowiedź czemu tak jest, ale jej nie znalazłem. Teraz jestem dorosłym człowiekiem mam trudną stresującą pracę, podejrzewam, że mam nerwicę. Ciężko mi się żyje i nie wierzę w to, że mogło by być już lepiej.

Witam

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Dzięki pracy nad sobą, nad swoimi cierpieniami, poczuciem bycia niepotrzebnym i niską samooceną, da Pan sobie szansę na lepsze funkcjonowanie i czerpanie radości z życia. Wspierający może być również udział w grupach wsparciach lub w warsztatach samorozwoju, np. wzmacniających pewność siebie.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder

Witaj! Co proponuję :)

Przede wszystkim trzeba odbudować twoje wartości, pewność siebie i zająć się leczeniem nerwicy. Do tego celu niezbędna będzie wizyta u terapeuty (dobrego, który wstrzyknie i uruchomi proces motywacji i pewności siebie - odbuduje Twoje JA).

Społeczeństwo jest nastawione anty lecz jeśli pokażesz, że jesteś odważny, będziesz mocno stąpać po ziemi to nie powali Ciebie nikt! :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę aby sytuacja uległa poprawie!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

Dzień dobry. Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Z Pana opisu wynika że niskie poczucie własnej wartości wiąże się bardzo mocno z Pana orientacją seksualną której Pan nie akceptuje. Warto się temu przyjrzeć - dlaczego tak się dzieje?, czy ma Pan wsparcie?, partnera?, jaki jest stosunek rodziny, jakie są Pańskie przekonania na temat homoseksualizmu itd. Proszę rozpocząć terapię jak najszybciej ponieważ może Pan prowadzić jak najbardziej satysfakcjonujące życie. Pozdrawiam.

Konieczne jest podjęcie psychoterapii długoterminowej, najlepiej w nurcie psychodynamicznym. Proszę znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, któremu Pan będzie mógł zaufać i jak najszybciej rozpocząć terapię. 12-tygodniowe programy dostępne są w ramach funduszu, jednak polecam od razu zgłosić się prywatnie, gdyż - tak jak wspomniałam wcześniej - potrzebna będzie terapia długoterminowa. W trakcie 12 tygodni refundowanych przez fundusz praktycznie stosunkowo niewiele można osiągnąć, a zmiana terapeuty podczas pracy nad głębokimi, wieloletnimi problemami z zaakceptowaniem siebie, nie jest wskazana. Jest to koszt, ale korzyści z dobrze prowadzonej psychoterapii są tego warte. Powodzenia!