Ciągłe zmęczenie i brak koncentracji u 28-letniego żołnierza

Witam mój problem polega na ciągłym zmęczeniu i braku koncentracji . Mam 28 lat z zawodu żołnierz, wstaje codziennie przed 5 a kładę się spac ok.23,a czasem nawet śpię dłużej np.8godz. Prawie zawsze jestem niewyspany, cały dzień ziewam bez względu na godziny snu . Pracuje 8 godz. dziennie .Dziękuje

Witam, podaje Pan zbyt mało informacji, aby znaleźć przyczynę stanu, w którym się Pan znajduje. Z jednej strony może to być po prostu niedobór mikroelementów, na przykład magnezu , z drugiej objawy związane ze stanami depresyjnymi. Ważne jednak jest to, aby zobaczyć sytuację w całości - jaka jest Pana sytuacja zawodowa i rodzinna, jakie inne obowiązki Pan podejmuje, czy uczestniczył Pan w misjach, jaka jest Pana motywacja do różnego typu działań i wiele innych pytań? Zachęcam na początek do prostego zadbania o siebie u lekarza rodzinnego, jeśli jednak objawy nie miną w ciągu miesiąca, może Pan skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.
Pozdrawiam
jkj

Zawsze warto sprawdzić stan zdrowia u lekarza internisty, zrobić podstawowe badania, a po wykluczeniu przyczyn czysto medycznych należy wziąć pod uwagę przyczyny psychosomatyczne czyli czynniki psychiczne, których działanie odzwierciedla się w funkcjonowaniu fizycznym.
Może Pan przemyśleć czy w związku z wykonywaną pracą lub życiem osobistym nie przeżywa Pan stresu, który będzie przekładał się na poczucie ciągłego zmęczenia.

Witam, przyczyny zmęczenia mogą być różne i potrzebne są podstawowe badania lekarskie, jeśli one wyklucza czynniki biologiczne, to wtedy warto się przyjrzeć temu jak Pan odpoczywa, czy dba Pan o to by po pracy robić coś dla siebie?, czy umie Pan po pracy już o niej nie myśleć? Jak Pan spędza czas wolny aktywnie czy biernie (oglądając , czytając)? Obniżony nastrój i trudności z koncentracją mogą też wynikać z jakiś trudnych sytuacji codziennych lub jakiegoś wydarzania. Kiedy wewnętrznie przeżyw Pan jakieś niepokoje, wtedy sen również jest niespokojny i nie daje odpoczynku. Proszę zacząć obserwować siebie w odpoczynku i pracy, może wtedy znajdzie Pan jakąś wskazówkę co się dziej. Pozdrawiam