Co jest powodem wymiotów po wypiciu piwa u osoby stosującej lek Pylera?

Witam Stwierdzono u mnie bakterie helicobacter pylorii w wakacje 2017 r. Poszłam do gastrologa otrzymałam antybiotyk pylera. Po miesiącu zrobiłam test na bakterie i wyszedł ujemny. Ale od tego czasu ja co miesiąc jestem przeziebiona nie mogę sobie poradzić z odpornością. Zlapalam ostre zapakenie zatok i znowu otrzymałam antybuotyk. Po tygodniu stosowania wszystko wróciło do normy. Ale po wypiciu szklanki piwa wymiotowalam okropnie. Pytanie czy ja mam tak zajechany żołądek że on mi nie trawi alkoholu? I co zrobić żeby ta moja odporność wróciła do normalnego stanu a nie chce już zażywać tabletek ;/? Maja

Witam,

wskazana jest relaksacja psycho - fizyczna, ćwiczenia fizyczne, pływanie, spacer, wyjście do kina, śmiech, odpowiednia dieta (warzywno - owocowa) oraz picie ziół (melisa +czystek) - ważna jest równowaga pomiędzy układem nerwowym, immunologicznym i psychiką (psychoneuroimmunologia). Sen jest naturalna relaksacją, organizm w tym czasie ma możliwość regeneracji, przynajmniej 8 godzin snu, bez negatywnych wrażeń sennych i wybudzania, wtedy wzrasta liczba limfocytów w organizmie - odpowiadają za odporność. Należy wypoczywać wypoczywać w całkowitej ciemności i ciszy, bo tylko wtedy w szyszynce wydziela się melatonina, która zapewnia prawidłowy rytm dobowy i optymalne funkcjonowanie układu odpornościowego. Sytuacje stresogenne i papierosy, kawa, alkohol obniżają odporność, organizm sam próbuje utrzymać homeostazę, w związku z tym pozbywa się toksyn (piwo) - wymioty są reakcją organizmu (oczyszczenie).
Pozdrawiam serdecznie