Co jest przyczyną nudności i bólu głowy?

Dzis w nocy, ok. 4, obudzilam sie z bolem glowy, nudnosciami i uczuciem, ze koniecznie musze cos zjesc. Nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzalo, w nocy nigdy nie jem. Czym to moglo byc tak nagle spowodowane? Wczoraj obiad jadlam wczesnie (lekka zupa), a po poludniu bylam na dosc intensywnym treningu, po ktorym zazwyczaj nie odczuwam glodu, wiec nic nie jadlam. Czy to jest przyczyna? Po wieczornym treningu nigdy nic nie jem. W nocy zjadlam 3 wafle ryzowe z miodem i poczulam sie lepiej, usnelam.

Nie napisała Pani co jeszcze tego dnia znalazło się w jadłospisie. Wydaje się, że organizm nie otrzymał odpowiedniej ilości kcal i intuicyjnie wybudził ze snu. Po treningu korzystnie jest przyjąć posiłek złożony z białek i węglowodanów. Przykładami posiłków po wysiłku fizycznym mogą być: kefir/maślanka/jogurt naturalny z owocami, omlet z jajek z płatkami owsianymi z dodatkiem warzyw, ryż z owocami i serem twarogowym, makaron z gotowanymi na parze warzywami i kurczakiem, bułka z kurczakiem/ jajkiem/masłem orzechowy i warzywami, baton węglowodanowo-białkowy.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Dzień dobry. Jeżeli to jednorazowa sytuacja, to raczej nie stanowi ona niepokojącego objawu. To organizm sygnalizuje nam potrzeby fizjologiczne i tak własnie się stało. Czasem potrzebujemy więcej płynów, czasem białka a czasem witamin. Dopóki nie cierpimy na zaburzenia odżywiania, warto zdać się na sygnały biologiczne. Tak właśnie Pani postąpiła. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/