Co mam robić, żeby już nie tyć?

Anoreksję miałam przez 1,5 roku. Mam okres. Wróciłam do prawidłowej wagi i nie wiem, co mam zrobić, ponieważ nadal waga idzie w górę - tylko wtedy, gdy trochę więcej zjem. Np.: gdy zjem około 800 kcal, to jest ok, ale gdy zjem więcej niż 800 kcal (1000, 1500 kcal) - to waga od razu się podnosi. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam zrobić, żeby ta waga stała w miejscu i żeby nie szła cały czas do góry. Mam 150 cm, ważę 43 kg. Moja aktywność fizyczna: ćwiczę na wf-ie i chodzę na zajęcia taneczne 2 razy w tygodniu.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twój opis problemu jest dość ogólny. Nie piszesz, ile masz lat, jak szybko rośnie Twoja waga, kiedy wróciła do normy, jak wyglądało Twoje leczenie. Jeśli ważysz się bezpośrednio po posiłku, to niewielkie wahania wagi są normalne. Wypicie np. butelki wody mineralnej zwiększy Twoją wagę o kilogram.
Być może warto udać się do lekarza rodzinnego i zbadać funkcję Twoich nerek i wątroby.
Szybki przyrost masy ciała może być np. spowodowany obrzękami.

Z pozdrowieniami