Ograniczam dietę do 800 kalorii: jak to jest z ich liczeniem?

Liczę bacznie kalorie. Staram się jeść maksymalnie 800 kcal. Czy mogę jeść wszystko, ale liczyć kalorie, czy muszę uważać ? Jadam 3 razy w tygodniu 30 g płatków typu: nesquik, cheerios, corn flakes + 125-250ml mleka 0,5%. Raz w tygodniu mogę zjeść coś słodkiego do 150 kcal oraz 120g lodów. Czy mogę tak jadać?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Podobnie jak moje poprzedniczki, muszę jeszcze raz Ci przypomnieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz już odchudzania. Jeśli nadal będziesz się odchudzać, będziesz mieć niedowagę, a co gorsza możesz doprowadzić do niekorzystnych zmian w Twoim organizmie.

800 kcal to stanowczo za mało dla Ciebie. Powinnaś zjeść przynajmniej około 2000 kcal dziennie. Powinnaś wrócić do normalnej, zdrowej diety zgodnej z piramidą żywienia.

Pozdrawiam