Co mam zrobić, żeby poprawić relacje rodzinne?

Dzień dobry. Jestem 27 letnią matką i żoną. Mam problem ze swoją rodziną. Odkąd wzięłam ślub i urodziłam dzieci moja rodzina zaczęła mnie mieć gdzieś. Matka potrafiła mnie wyzwać,nie interesują ją wnuki ani ja . Nawet nie chciała przyjechać do mnie co ma 30 minut drogi . Jak coś się działo z jej zdrowiem dowiadywałam się ostatnia i to przez przypadek. Zaczęło być jeszcze gorzej gdy obraziła się na mnie 2 lata temu że raz jej zakupów nie zrobiłam . Wysłała mi list w którym mnie obrażała,mojego męża, teściów. Więc stwierdziłam że nie będę się więcej denerwować i chciałam się odseparować od niej . Wczoraj moja siostra do mnie pisała . Znowu zrobili ze mnie najgorsza. Mało tego siostra zaczęła mnie wyzywać, do teściów się doczepila,do mojego męża a nawet do dzieci. Gdy jej odpisałam zaczęła mi grozić, zaczęła się śmiać ze mnie. Co mam zrobić żeby mieć spokój Dodam że zaczęła mi wypominać wszystko co jej jako siostrze pisałam

Dzień dobry. Kontakty z rodziną pochodzenia (rodzice, rodzeństwo) zawsze ulegają zmianie,gdy wchodzimy w relację damsko-męską, zakładamy własną rodzinę. W niektórych przypadkach,kiedy funkcjonowaliśmy w roli osoby zaspokajającej różne specyficzne potrzeby rodziców i/lub rodzeństwa, ciężko jest naszym bliskim zaakceptować odmienne zdanie i inne funkcjonowanie niż ich własne. Pani przemyślenia i odczucia wskazują na naturalną więź emocjonalną łączącą z rodziną. Warto jednak pomyśleć o budowaniu bliskości z rodziną, którą tworzy Pani z mężem. A na kontakt z własną rodziną spojrzeć jak na kontakt z przyjacielem? Jeżeli będzie Pani potrzebowała szczegółowej porady, istnieje możliwość konsultacji on-line, w ramach znanego lekarza. Pozdrawiam serdecznie, Dominika Wieland-Lenczowska